KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kilis Belediyesi işbirliği ile düzenlenen  öğrenme şenliği büyük bir coşku ile kutlandı.
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

      Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği çağrısı kapsamında Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kilis Belediyesi işbirliği ile düzenlenen  öğrenme şenliği büyük bir coşku ile kutlandı.

           İlimizde Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Halk Eğitim Merkezleri ve Kilis Belediyesi bünyesinde bulunan meslek edindirme merkezlerinin katılımıyla öğrenme şenliği düzenlendi. Şenlikte İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ yaptığı açılış konuşmasında başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında 97 kurs açıldığını, 1023 vatandaşımızın bu kurslara kayıt yaptırdığını ve kent genelinde okuma yazma bilmeyen tek kişinin kalmayıncaya kadar bu çalışmaların devam etmesi için gerekli gayreti göstereceklerini kaydetti.  İl Müdürümüzden sonra Milletvekilimiz M. Hilmi DÜLGER, Belediye Başkanımız Hasan KARA ve Kilis Valisi Mehmet TEKİNARSLAN okuma yazma seferberliği ile ilgili konuşmalar yaptılar. Açılış töreninin ardından kurdele kesimi yapılarak Protokol üyeleri ve misafirler tarafından sergi açılan stantlar gezilerek yapılan ürünler hakkında bilgi alındı. Protokole ve misafirlerimize merkezlerimizin hazırladığı ikramlar sunuldu. Sırasıyla Halk Oyunları gösterisi ve Güreş branşı sporcularımızın gösterileri ile program devam etti. Halkımızın stantları gezmesi için saat  15:00 e kadar program devam etti.

15-05-201815-05-201815-05-2018

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.