KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 İlden 81 Öğretmen

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen 81 İlden 81 Öğretmen Şeb-i Arus etkinliklerinin yapıldığı Konya’da buluştu. 12 Aralık 2015 tarihinde yapılan buluşmaya ilimizi temsilen Dölek Karakoyunlu İlkokulu Müdür Yetkili Öğretmeni Serdar Karadağ katıldı.
81 İlden 81 Öğretmen

Bilgilendirme toplantısında açılış konuşmasını yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, bu anlamlı etkinliğin hayata geçmesinde, başta Bakanlık yetkileri olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki öğrenci, öğretmen ve kurum bilgileri hakkında bilgi veren GÜRSOY, Sözlerini şöyle sürdürdü;”Sizlerin emeğiyle yetişecek akarsu gibi cömert; güneş gibi merhametli; gece gibi kusurları örtücü; ölü gibi hiddetini gizleyen; toprak gibi alçakgönüllü; deniz gibi hoşgörülü ve tabi ki içi dışı bir, olduğu gibi görünen bir neslin arzusuyla sizleri ve sizlerin şahsında ülkemin her bir şehrini en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Daha sonra kürsüye Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Muhittin Yılmaz Çıktı. Daire Başkanlığının 2 yıldır öğretmene hizmet noktasında çeşitli faaliyetlerde bulunduğunu ifade eden YILMAZ, bu yıl yaklaşık 300 öğretmenimizin Cumhurbaşkanımız, T.B.M.M Başkanımız, Başbakanımz ve Milli Eğitim Bakanımızı ziyaret ettiğini söyledi. 24 Kasım Öğretmenler Günü Genelgesi doğrultusunda 81 İlden 81 Öğretmen Şeb-i Arus törenlerine katılımlarını sağlamak için Konya’da bulunduklarını ifade eden YILMAZ, insanlığın Hz. Mevlana’nın fikirlerine muhtaç olduğu bugünde, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğiyle düzenlenen etkinliğin çok anlamlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Ali YILMAZ da yaptığı konuşmada Konya Valiliği başta olmak üzere bu etkinliğe ev sahipliği yapan bütün kurumlara teşekkürlerini iletti. Daha önceleri bu çalışmanın 24 Kasım’da seçilen öğretmenlerin 1 ya da 2 gün Ankara’da misafir edilmesinden ibaret olduğunu; şimdiyse bu çalışmanın çok geniş faaliyetleri kapsadığını söyleyen YILMAZ, Konya gezisinin de bu anlamda değerlendirilebileceğini sözlerine ekledi. Öğretmenin eğitim sürecinin en önemli faktörü olduğuna değinen YILMAZ, onun servetinin yüreğindeki sevgi, sermayesinin aklındaki bilgi, müfettişinin ise vicdanı olduğunu söyledi. Ayrıca Genel Müdürlüğünün çalışmaları ve öğretmenlere yönelik planlanan hizmetiçi eğitim faaliyetleri hakkında da bilgi verdi.

 Katılımcı öğretmenlere Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Ali YILMAZ, Daire Başkanı Muhittin YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Bakanlık Şube Müdürleri Güner ALTIN ve Osman Nuri ARIKAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Servet ALTUNTAŞ, Yusuf İPEK, Dündar POLATCAN, Mustafa YILMAZ ve Aydın UYGUN’un hediyeler takdim etmesiyle toplantı sona erdi.

 Misafir heyete öğle yemeği ikramında bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, ülkemizin dört bir yanından Konya’ya gelen öğretmenleri burada ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Ali YILMAZ da Başkan AKYÜREK’e öğretmenlerin sevgi ve teşekkürlerini temsilen çiçek takdiminde bulundu.

 Heyete Şems-i Tebrizi Cami ve Türbesi, Mevlana Müzesi ve Konya Bilim Merkezi gezdirildi. Son olarak Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezinde düzenlenen Sema Gösterisinin izlenmesiyle 81 İlden 81 Öğretmenin Konya Gezisi programı sona erdi.

24-12-201524-12-201524-12-201524-12-201524-12-201524-12-201524-12-201524-12-201524-12-2015

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.