KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.     Tören sabah Asri Mezarlığındaki Şehitlik Anıtına çelenklerin konulması ile başladı. Buradaki program, Kuran´ı Kerim okunmasından sonra yapılan duanın ardından protokol üyeleri tarafından şehit mezarlarına karanfil konulması ile sona erdi.     Etkinliklerin ikinci kısmı Aleaddin Yavaşça Kültür Merkezi´nde yapıldı. Buradaki töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başladı. Günün anlamına ilişkin yapılan konuşmaların ardından, “Çanakkale Geçilmez” isimli sinevizyon gösterisine müteakip Nedim Ökmen Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen bir ders isimli gösterinin ardından tören Çanakkale Türküleri Korosu ile devam etti. Kilis´te yapılan şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile tören sona erdi.
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

  Tören Kilis Valisi Sayın Recep SOYTÜRK, Kilis Milletvekilleri Mustfa Hilmi DÜLGER ve  Ahmet Salih DAL, Kilis Belediye Başkanı Hasan KARA, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar DURMUŞ, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Doğan KARACOŞKUN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT ile kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

19-03-201919-03-201919-03-2019

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.