KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüz Yüze Eğitim İçin Okullarımızda İlk Ders Zili Çaldı.

Tüm dünyada etkisi hissedilen koronavirüs salgını nedeniyle mart ayından beri ara verilen yüz yüze eğitime, ilimizde 3.228 okul öncesi ve 4.774 1. sınıf öğrencileri ile başlandı.
Yüz Yüze Eğitim İçin Okullarımızda İlk Ders Zili Çaldı.

 

   Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan yürütülen yeni eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitim, anasınıf ve ilkokul 1'inci sınıflarda bugün ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

 

    2020-2021 eğitim öğretim yılının yüz yüze eğitim uygulaması, Covit-19 salgınına karşı alınan geniş çaplı önlemler altında öğrencilerin, velilerin ve eğitimcilerin büyük sevinç ve heyecan duygularıyla başladı.

 

    Okulların almış olduğu Covid-19 önlemleri, il müdürlüğümüzün birim amirleri ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT tarafından yerinde incelendi. Sınıf ziyaretlerinde öğrenciler ile sohbet etme fırsatı bulan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT, öğrencilere Covid-19 salgını ile ilgili uyarılarda bulunarak kurallara uymalarını ve ailelerini de bu konuda uyarmalarını istediler.

 

     Yüz yüze eğitimin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileyen İl Müdürümüz Sayın AKKURT öğretmenlerimizle de görüşerek onlara başarılar dilediler.

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.