KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal Egemenlik Turnuvası

Ulusal Egemenlik Turnuvası

 

       İlimiz genelinde 20-21-22 Nisan tarihlerinde 3 gün boyunca 5 turdan oluşan Ulusal Egemenlik Turnuvası düzenlendi. 84 yarışmacı satranç dalında kıyasıya mücadele etti ve yaş gruplarına göre 6 tane birinci, 6 tane ikinci, 6 tane üçüncü ve  6 tane dördüncü  olarak dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

 

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ’ün makamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Remzi ARKALTI, Elbeyli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü, Okul İdarecileri, veliler ve öğrenciler bir araya gelerek ödül töreni düzenlendi. Milli Eğitim Müdürümüz; “Başta Gençlik ve Spor İl Müdürüne, Elbeyli Gençlik ve Spor İlçe Müdürüne hoş geldiniz diyorum. Değerli velilere ve öğretmenlere de hoş geldiniz diyorum. Öğrencilerimin gözlerinden öpüyor ve başarılar diliyorum.” İfadeleriyle sözlerine başladı. Sonrasında birinci olan öğrencilere dönerek birinci olmak nasıl bir duygu sorusunu yöneltti. Bir öğrencimiz “Adım Melis Nisa BULUT. Toki Ortaokuluna gidiyorum. 11 yaşındayım. Birinci olduğum için çok mutluyum” dedi. Diğer öğrencimiz ise adını söyleyerek birinci olmanın çok güzel bir duygu olduğunu dile getirdi.. Bunun üzerine Müdürümüz; “Önemli olan çalışmak ve başarmak… Çok çalışırsanız inanın her şeyi başarırsınız. İkinci veya üçüncü olmak önemli değil çalışırsanız birinci de olursunuz. 23 Nisan konuşmasında  Cumhurbaşkanımız ne demişti. İnsanlar 3 kişinin elini öper; biri babası biri annesi diğeri ise öğretmeni. Sizlerde annenizin, babanızın ve öğretmenlerinizin sözlerini iyi dinleyin. Okulunuza düzenli olarak devam edip derslerinizi dikkatlice takip edin. Gerisi çok basit…Başarı kaçınılmaz olacaktır.” diyerek sözünü tamamladı ve sonrasında öğrencilere ödülleri verildi. 

26-04-201726-04-201726-04-2017

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.