KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Spor Aşkı Engel Tanımaz" Kapsamında Spor Malzemesi Dağıtım Töreni GerçekleştirildiCumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan "Spor Aşkı Engel Tanımaz'' projesi kapsamında özel öğrencilerimiz için spor malzemelerini taşıyan tır Kilis'e ulaştı.

İlimizde bulunan Vatan Özel Eğitim Uygulama Okulu, Kilis Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Ekrem Çetin Özel Eğitim Meslek Okullarına spor malzemesi Dağıtım Töreni gerçekleştirildi. 

Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene; Kilis Vali Yardımcısı Sayın Semih DOĞANOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin AKKURT, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Metin KAPLAN, Özel Eğitim Şube Müdürümüz, Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürlerimiz ile özel öğrenci ve öğretmenlerin katıldı. 

Tören sırasında söz alan Vali Yardımcımız Sayın Semih DOĞANOĞLU, yaptığı konuşmada; özel sporcularımız için sporun önemine değindi. Bu bağlamda dağıtılan spor malzemelerinin özel sporcular yetişmesine katkı sağlayacağını belirtti. Cumhurbaşkanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız himayesinde organize edilen projeyle farklı engel gruplarına hitap eden çeşitli sportif malzemelerin özel öğrencilerimizin sportif faaliyetlerini eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilmeleri adına büyük katkı sağlayacağını ifade etti. 

 

Bu projeyi organize ederek ilimizdeki özel eğitim okullarına sunulan bu hizmetten dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, projenin paydaşları olan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ederiz. Dedi.

03-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-2022

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.