KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sınav Merkezi Okulları Müdürleri ile 2021 LGS Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin AKKURT başkanlığında; sınav merkezi okulları Müdürleri ile 2021 LGS toplantısı yapıldı.
Sınav Merkezi Okulları Müdürleri ile 2021 LGS Toplantısı Yapıldı

Liselere Geçiş Sınavı ilimizde 6 Haziran 2021 de 285 salon ve 3827 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda sınav öncesi yapılacaklar, sınav anında yapılacaklar, Covid 19 tedbirleri ile ilgili olarak ilimizdeki sınav merkezi okul müdürleriyle ilimiz Mübeccel Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesinde toplantı yapıldı.

İl Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT, söz konusu  toplantıda sınavın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için sınava ilişkin alınan önlemler sınav merkezi okulların idarecilerin taleplerini dinledi ve yapılan hazırlıklar değerlendirdi.

İl Müdürü Mehmet Emin AKKURT, sınavın salgın koşullarında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için alınan önlemlerin değerlendirildiği toplantıda il genelindeki 258 sınav salonunda hazırlıkların eksiksiz olarak tamamlanması talimatı verdi. Ayrıca geleceğimiz olan çocuklarımıza sınav öncesinde ve sınav anında Rehber öğretmenlerin, idarecilerimizin yardımcı olacağını söyledi.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim YAĞCI Salgın önlemleri kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerin sınava kendi okullarında gireceğini sınava giriş belgelerinin okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamda alınıp onaylanarak öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacağını ifade etti.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim YAĞCI 6 Haziran 2021 Pazar günü iki oturum hâlinde yapılacak sınavın 9.30'da birinci oturumun Sözel, ikinci oturum 11.30'da Sayısal sınavın yapılacağını bu kapsamda tüm okullarımızın sınav esaslarına uygun önlemleri alınmasının önem arz ettiğini ifade etti. Toplantı iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.

 

04-06-2021

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.