KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT ÖKKEŞ KILINǒIN ADINI TAŞIYAN Z-KÜTÜPHANE’NİN AÇILIŞI İNÖNÜ İLKOKULU’NDA YAPILDI

        Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı(ÇOGEP) kapsamında oluşturulan Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi(z-kütüphane) İnönü İlkokulu’nda da hayata geçti.
ŞEHİT ÖKKEŞ KILINǒIN ADINI TAŞIYAN Z-KÜTÜPHANE’NİN AÇILIŞI İNÖNÜ İLKOKULU’NDA YAPILDI

    Kilis İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından İnönü İlkokulu’nda Şehit Ökkeş KILINÇ’ın adının verildiği Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z Kütüphane) Valimiz Sayın Dr.Mehmet TEKİNARSLAN, İl Emniyet Müdürü Günter ŞENSES , İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ ve Şube Müdürlerinin katıldığı törenle hizmete açıldı.

    İnönü İlkokulu öğrencileri açılışa katılmak üzere okula gelen Vali Sayın TEKİNARSLAN’ı çiçekler ve Türk bayrakları ile karşıladılar. Öğrenciler ile sohbet eden Vali TEKİNARSLAN; “z-Kütüphaneyi öğrencilerimizin hizmetine sunarak hem de bu vesileyle okulumuzu, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tanıma fırsatı bulmuş olacağız.”dedi.

   İl Emniyet Müdürü Günter ŞENSES ise, "Öğrencilerimizin araştırma, bilgi ve becerilerini geliştirmek, suç ortamından uzak tutabilmek, verimli zaman geçirebilmek, milli kimlik duygusunu geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanının arasındaki diyaloğu artırarak bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Z-kütüphanemiz uygulamaya konmuştur." diye konuştu.

   “Allah’ın ilk emrinin ‘Oku’ olduğunu vurgulayan İl Müdürümüz ALAGÖZ ise, “Oku ile başlayan bir dinin mensuplarıyız. Bizim de bu anlamda eğitime desteğimiz devam edecektir. Dolayısıyla okumak, ilim edinmek, bilim sahibi olmak çok önemlidir. Şu anda dünyada en büyük güç bilgidir. Bilgiye sahip olabilen güçlü olabiliyor. Dolayısıyla bizde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu doğrultuda hedeflerimize ulaşmak için bu tip yerleri öğrencilerimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetlerine sunuyoruz… İnşallah hayırlara vesile olur” diye konuştu.

   Şehit Ökkeş KILINÇ Kütüphanesi’nin kurdelesinin kesilerek hizmete açılması ile birlikte öğrenciler heyecanla kütüphanede bulunan bilgisayar ve kitapların başına geçtiler.

 

16-02-201816-02-201816-02-201816-02-201816-02-201816-02-201816-02-2018

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.