KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“SAĞLIKLI NESİLLER” PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ

Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Bölümü AR-GE Birimi tarafında yürütülen “Sağlıklı Nesiller” Projesi kapsamında düzenlenen resim ve şiir yarışmalarının ödülleri verildi.
“SAĞLIKLI NESİLLER” PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ

İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen, Kalkınma Bakanlığınca finanse edilen ve müdürlüğümüz strateji geliştirme bölümü / Ar-Ge birimi’nin yürüttüğü TRC1/14/SG/0016 nolu “Sağlıklı Nesiller”projesi kapsamında projenin başladığı tarihten (Mayıs 2014)  bugüne kadar projenin faaliyet alanı olan il merkezi ve merkeze bağlı köylerdeki okullara: 92 adet proje tanıtım panosu, 92 adet proje tanıtım levhası, 92        adet proje tanıtım levhası, 92 adet katı atık ayrıştırma çöp kovası, 30.000 rulo tuvalet kâğıdı, 20.000 rulo kâğıt havlu, 10.845 kg sıvı sabun, 552      adet plastik çöp kovası, 17.500 paket çöp poşeti, 30.000 adet broşür, 92        adet sağlık, çevre ve temizlik temalı afiş dağıtılmış

 

Proje kapsamında öğrencileri çevre, sağlık ve temizlik konularında bilinçlendirmek ve motive etmek için   bir adet ödüllü (ortaokul ve liseler arasında) resim, şiir yarışması yapılmıştır.

 

Yarışmada dereceye giren Nedim Ökmen Anadolu Lisesi, H. M. Ve N. Erman Zeytçioğlu Ortaokulu ve TOKİ Ortaokulu öğrencilerine ödüllerini 15.01.2015 günü İlimiz valisi Sayın Süleyman TAPSIZ bizzat verdi. Ödül töreninde vali yardımcıları Tolga TOĞAN, Bekir ATMACA, il milli eğitim müdürü Hasan ASLAN, projelerden sorumlu müdür yardımcısı Ali KALLİ, proje koordinatörü Hasan TURFANDA, İKA Kilis ofisi proje sorumlusu Sevda ZORLU, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Daha sonra dereceye giren öğrencileri makamında kabul eden milli eğitim müdür ASLAN öğrencilerle sohbet edip onlara ikramda bulundu.

 

Resim ve Şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere “Dizüstü Bilgisayar (1.’ye), Tablet PC (2.’ye) ve Akıllı Telefon (3.’ye)” hediye edildi.

İl milli eğitim müdür Hasan ASLAN: “Projenin bundan sonraki kısmında ise çeşitli okul bahçelerine 2000 adet ağaç fidesi dikilecek,  öğrencilere 6000 adet temizlik seti dağıtımı yapılacak ve öğrencilere yönelik 4 adet sağlık, temizlik ve çevre konuları hakkında bilinçlendirme amaçlı sempozyum düzenlenecektir.

 

Tüm bu çalışmalarda emeği geçen projenin başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlayan başta milli eğitim müdür yardımcım olmak üzere proje koordinatörüne, Ar-Ge çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederim, projelerimiz artarak devam edecektir. ” diye açıklamada bulundu.

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.