KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sağlıklı Nesiller” Projesi Kapsamında Düzenlenen Sempozyumlarımızı Tamamladık

Müdürlüğümüzün yürüttüğü ve İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın (İKA) desteklediği “ Sağlıklı Nesiller” projesi kapsamında düzenlediğimiz sempozyumlarımızın 2., 3., ve 4.’sünü tamamlayarak projemizi nihayetlendirdik.
“Sağlıklı Nesiller” Projesi Kapsamında Düzenlenen Sempozyumlarımızı Tamamladık

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümü Ar-Ge birimi tarafından yürütülen, İpekyolu Kalkınma Ajansının Kabul ettiği ve Kalkınma Bakanlığınca finanse edilen  TRC/14/SG/0016 nolu “Sağlıklı Nesiller” projesinin yürütme faaliyetleri için dört adet farklı okulda sempozyum düzenlendi. Öncelikle öğrencileri ve halkı çevre, sağlık ve temizlik konularında bilinçlendirmeyi amaçlayan konferansların ilki geçtiğimiz haftalarda Doç. Dr. İsmail Gül’ün katılımıyla Cemil Çetin İlkokulunda yapıldı. İçinde bulunduğumuz haftada ise İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili, Diş Hastanesi başhekimi Murat Kırşanlı ve İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katıldığı Nihat Başoğlu ve Öncüpınar İlkokullarında birer adet sağlık ve temizlik konulu konferans düzenlendi. Konferans sonunda öğrencilere proje kapsamında temizlik seti dağıtıldı. 26 Şubat Çarşamba günü kamu hastaneleri genel sekreterliğinin düzenlediği “Sende Fırçala” adlı kampanya ile projemizin etkinlikleri birleştirilerek Mehmet Akif Ortaokulu konferans salonunda Sayın valilerimiz Tolga Toğan ve Hakan Ezgi, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı, Diş Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Kırşanlı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Kalli’nin katıldığı sağlık ve diş temizliği konulu konferans düzenlenmiştir. 

 

Konferansta “Sağlıklı Nesiller” projesi koordinatörü Hasan Turfanda projeyi anlatan bir sunum yapmıştır. Sonrasında Diş hekimi Zekiye Hidayet tarafından öğrencilere diş temizliği ile ilgili bir sunum yapmıştır. Program sonunda kampanya ve proje kapsamında sayın valilerimiz Tolga Toğan ve Hakan Ezgi, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Serdar Sarıfakı, Diş Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Kırşanlı öğrencilere ağız ve diş sağlığı ile ilgili temizlik seti dağıtımı yapmışlardır.

 

Bu projede emeği geçen başta ilimiz valisi Sayın Süleyman TAPSIZ’a, İl Milli Eğitim Müdürümüze, İpekyolu Kalkınma Ajansına (İKA), Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Bölümü ve ARGE birimine, proje koordinatörü Hasan Turfanda’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.