KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“SAĞLIKLI NESİLLER” Projesi Kapsamında Cemil Çetin İlkokulunda Sempozyum Düzenlendi

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “SAĞLIKLI NESİLLER” Projesi Kapsamında Cemil Çetin İlkokulunda Sempozyum Düzenlendi
“SAĞLIKLI NESİLLER” Projesi Kapsamında Cemil Çetin İlkokulunda Sempozyum Düzenlendi

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ve İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Tarafından finanse edilen  “SAĞLIKLI NESİLLER” Projesi Kapsamında yapılması planlanan sempozyumların 1.’si (çevre temalı olanı ) Cemil Çetin İlkokulu konferans salonunda Cemil Çetin İlkokulu ve Sevgi Anaokulu öğrencilerine  yönelik sempozyum düzenlendi.

Sempozyumun başlangıcında müdürlüğümüz AR-GE birimi üyesi proje koordinatörü Hasan TURFANDA tarafından proje kapsamında şimdiye kadar yapılan faaliyetleri ve projeyi tanıtan bir sunum yapıldı.

Akabinde ilimiz 7 Aralık Üniversitesi öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail GÜL ve Arş. Görv. Ve Çevre Mühendisi Derya AKPINAR tarafından öğrencilerde temizlik, çevre ve sağlık bilinci oluşturmak için “Çevre” temalı sempozyum yapıldı.

Sempozyumdan sonra programa katılan her iki okulun ( Cemil Çetin İlkokulu ve Sevgi Anaokulu) öğrencilerine temizlik seti ( Diş Fırçası, Diş Macunu ve temizlik malzemeleri) dağıtıldı.

Çevreye duyarlılığı arttıran ve sağlık, temizlik vurgusu yapılan bu güzel çalışma için öncelikle müdürlüğümüz strateji geliştirme bölümüne, AR-GE birimine, proje koordinatörü Hasan TURFANDA’ya, programın yapıldığı her iki okulumuzun yönetici ve öğretmenlerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.