KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi ödül töreni yapıldı.

“Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi kapsamında çeşitli kategorilerde yapılan yarışmalarda ilimizde dereceye giren öğrencilere ödülleri Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ  tarafından takdim edildi.
"Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi ödül töreni yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu, kısa adı ile “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” 25 Aralık 2014 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü sorumluluğunda uygulanmaya başlandı.

Proje, özellikle ortaokul ve lise öğrencilerinin AB konusundaki farkındalıklarını etkin eğitsel tedbirler yolu ile artırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde düzenlenen kısa öykü, resim ve slogan dallarında yapılan yarışmalarda ilimizde dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Müdürü Ahmet ALAGÖZ tarafından takdim edildi. Gerçekleştirilen ödül törenine ALAGÖZ, dereceye giren öğrenciler, öğrencilerin aileleri, dereceye giren öğrencilerin okul müdürleri ve müdürlüğün AR-GE birimi katıldı. Yarışmada birinci olan öğrenciler dizüstü bilgisayar ve altın madalya, ikinci olan öğrenciler bisiklet ve gümüş madalya ve üçüncü olan öğrenciler ise satranç takımı ve bronz madalya almaya hak kazandılar. Ayrıca dereceye giren öğrencilerin okullarına duvar saati hediye edildi. ALAGÖZ, Kilis’i Ankara’da temsil eden öğrencilere başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


27-06-201627-06-201627-06-201627-06-2016

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.