KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PIKTES UYUM ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA HALK OYUNLARI VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

PIKTES UYUM ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA HALK OYUNLARI VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) Sosyal Uyum Etkinlikleri kapsamında, İlimiz Merkez Eyüp Gökçeimam Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde "Halk Oyunları ve Kültür Şenliği" etkinliği gerçekleştirildi.

 Katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen etkinliğe; İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız ve Proje İl Koordinatörü Mahmut KESİKMİNARE, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul idarecileri, öğretmenler, Türk ve yabancı uyruklu öğrenciler ile öğrenci velileri katılım gösterdi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT'un selamlama konuşmalarıyla başlayan etkinlik kapsamında Eyüp Gökçeimam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan şiir ve müzik dinletisi, sinevizyon gösterisi, okçuluk ve halk oyunları gösterileri sergilendi.

 Programın ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mahmut KESİKMİNARE tarafından katılımcılara hediyeler verildi. Etkinlik, katılımcılara ikramların sunulmasının ardından sona erdi.

 Etkinlik Sorumlusu Eyüp Gökçeimam Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı M. Akif ÇİDEM; projenin amacının öğrencilerimize kültürümüze ait öğeleri tanıtmak, kültürel değerlerimiz aracılığıyla geçmişle gelecek arasında sağlam köprüler kurmak olduğunu, Türk ve Yabancı uyruklu öğrenciler ve velilerle kaynaşmak adına böyle etkinliklerin büyük bir önem ifade ettiğini dile getirdi.

 Etkinlikte konuşmalarını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT; PIKTES kapsamında gerçekleştirilen bu tarz etkinliklerin sosyal uyum konusunda oldukça destekleyici nitelikte olduğunu, ayrıca çocuklarımızın milli kültür öğelerimizi tanımaları ve yaşatmaları açısından önemli ve değerli buldukları bu etkinlikleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman desteklediklerini belirterek etkinlikte görev alan yönetici, öğretmen ve öğrenciler ile etkinliğin gerçekleştirilmesinde büyük emeği olan PIKTES İl Koordinasyon ekibini tebrik etti.

 Etkinlik, katılımcılar tarafından bu güzel günün anısına ve umut dolu yarınlar adına gökyüzüne bırakılan balonlarla sona erdi.

22-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.