KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine Performans Yönetimi ve Değerlendirilmesi Konulu Seminer Düzenlendi

  Müdürlüğümüz ile Kilis 7 Aralık Üniversitesi arasında imzalanan İş Birliği Protokolü çerçevesinde Mehmet Sanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Yrd.Doç.Dr.Ali GÜNGÖR İlimiz Okul Yöneticilerine Performans Yönetimi konulu sunum yaptılar.
Okul Müdürlerine Performans Yönetimi ve Değerlendirilmesi Konulu Seminer Düzenlendi

 

    Yrd.Doç.Dr.Ali GÜNGÖR yaptığı konuşmada; “MEB Öğretmene Performans Yönetimi ve Değerlendirilmesi konusunda daha önce yaptığı ve uyguladığı alt yapı çalışmaları sonucunda bugün Öğretmen Performans Değerlendirme Yönetmelik Taslağını tartışmaya açarak sistemin sadece karar alıcılar tarafından değil uygulayıcılar ve paydaşlarında katkı sunmasını isteyerek tabandan yukarıya bir değişim harekâtı başlatmak istemektedir. 1739 Sayılı Temel Eğitim Kanununda öğretmenlik mesleği özel ihtisas mesleği olarak ifade edilmektir. Özel ihtisas mesleği olan öğretmenliğinde performans ve değerlendirilmesinin yapılması gerekir.

   Aslında Performans Yönetim ve Değerlendirmesi öğretmeni daha dinamik olan eğitim öğretim ortamında sürekli gelişime açık tutacaktır. Okul ortamında bulunan öğretmenin ödüllendirilmesi hedeflenmekte alanında yetersiz olan öğretmenin de hizmetiçi eğitim kursları alarak sisteme dahil edilmesi amaçlanmaktadır.” dedi.

   İl Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ ise; “Çağı ve günü yakalamayan öğretmenin kendisini yenilemesi mümkün değildir. Bunun için dinamik alan olan eğitim öğretim alanı sürekli gelişim ve değişime açık olmak zorundadır. Değişimin içerisinde enerji ve sinerji vardır. Eğitimin en başat aktörü olan öğretmene performans sisteminin getirilmesi 1 milyon çalışanı olan eğitim camiasına hareketlilik getirecektir. Bu anlamda yapılan çalışmalar geleceğimiz olan çocuklarımıza daha iyi eğitim öğretim ortamları sunarak onları geleceğe hazırlayacaktır.” dedi.

04-04-201804-04-201804-04-201804-04-2018

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.