KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ başkanlığında, okul müdürlerimizin katılımı ile ilimizin eğitim durumu ile ilgili genel değerlendirme yapılarak mevcutta yapılan ve yapılması gereken işlemlerle ilgili istişarede bulunuldu.
OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

 

         Aylık, rutin, müdürler toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ başkanlığında Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut Kesikminare, Hanifi Başıbüyük ve ilimizdeki okulların müdürleri katıldı.
      Toplantıda ilimizin eğitim durumu ile ilgili genel değerlendirme yapılarak mevcutta yapılan ve yapılması gereken işlemlerle ilgili istişarede bulunuldu.

 

       Görüşülen ilk konu bu yıl liselere giriş sistemi oldu. Bu konuda bilgilendirme yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ şu kısa bilgileri verdi: Bu yıl Liseye Geçiş sisteminin değiştiğini, yeni sistemde öğrencilerimiz ikametgâhlarına yakın okullara yerleştirilmesi planlandığını, ayrıca mesleki okullarımızda otuzar kişilik sınav puanı ile öğrenci alacak okullarımızın kontenjanları da belirlendiğini belirtti.

 

         Müdür Bey tarafından okul Müdürlerine: Okulların kendilerince düzenledikleri il dışı gezilerin riskli olduğu ve bu konuya dikkat edilmesi gerektiği, söylendi.

 

         Başarı konusunda ise, önceki yıl ilimizin başarı durumunun iyi olduğu bu durumun bu senede devam edileceğinin umulduğu bunun için sınavlara kadar daha dikkatli çalışılması ve işlerin sıkı tutulması gerektiği üzerinde duruldu.

 

         Beyaz bayrak ve beslenme dostu kriterlerine ve belgelerine sahip olmayan okulların bu konularda gereken çalışmaları yapmaları yönünde görüşler belirtildi.

 

         Müdür bey tarafından, idarecilerimize, okullarımızın web sayfalarındaki bilgilerin güncel tutulması gerektiği hatırlatıldı

         İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Kesikminare, ilimizdeki Suriye kökenli öğrencilerimiz hakkında bilgiler verdi:
İlimizde şu an 25.000 Suriyeli öğrenci olduğu, bu sayıya rağmen ilimizde uyumun çok iyi sağlandığını, ilimizdeki derslik açığının en kısa sürede yeterli bina yapılarak eğitim öğretime kazandırılarak açığın bu yıl kapatılacağını süyledi.        

        Ayrıca Türkiye genelinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonları kapsamındaki okullarla kardeş okul projesi başlatıldığı söylendi. DYK kurslarının amacına uygun düzenlenmesi, personel izinlerinin mutlaka İl Müdürlüğüne bilgi verilmesi istendi.

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ toplantıyı iyi dilek ve temennilerde bulunarak toplantıyı kapattı.


04-05-201804-05-2018

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.