KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzden Karne Günü Mesajı

Müdürümüzden Karne Günü  Mesajı

 

               Değerli  Öğretmen Arkadaşlarım,  Saygıdeğer Veliler , Sevgili Öğrenciler;

Günümüz dünyasının en uygar toplumları, eğitime en çok önem veren, genç kuşakları en iyi şekilde eğiten ve eğitimdeki sorunlarına makul ve kalıcı çözümler üretmeyi başarabilen toplumlardır. Türkiye,  80 milyona dayanan nüfusuyla, bilgi toplumu olma yolunda hızla ilerleyen, önüne çıkan sorunları çözmeye ve günümüzün uygar dünyasında yerini almaya çalışan bir ülkedir.

Ülkemiz köklü bir geleneğin ve medeniyetin sahibidir. Ve böylesine mazisi olan bir ülkenin elbette ki istikbale dair büyük hedefleri ve hayalleri olacaktır. Bu yolda ilerleyen ülkemiz için eğitim-öğretim önemli bir unsur, önemli bir kaynaktır. Nitelikli, özgüveni yüksek, sorumluluk sahibi, duygu ve düşüncesi sağlam temeller üzerine atılmış, bilgi ve değerler açısından donanımlı bireyler yetiştirilmesinde okullarımız büyük bir rol üstlenmektedir. Böylesine anlamlı ve önemli bir yol elbette ki büyük bir gayret, yoğun ve yorucu bir emek gerektirmektedir.

Bugün bu gayretin, bu emeğin biraz buruk bir şekilde de olsa karşılık bulduğu gündür.  İlimiz, ülkemiz ve medeniyetimizin geleceği için umut olan çocuklarımız ve gençlerimiz bugün bir eğitim-öğretim yılını daha tamamladılar.

Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır. Onların ruh ve beden sağlığı için başarılı bir eğitim görmeleri hepimizin ortak hedefidir. Öğrencilerimizin ve ailelerimizin yaşadığı zor günlerin farkındayız. Bu anlamda ilimizin başarı geleneğinin bilinci içerisinde, atılması gereken bütün adımların kararlılıkla atılması noktasında üstümüze düşen bütün sorumlulukları yerine getireceğimizden kimse şüphe duymasın.

Bu duygu ve düşüncelerle , yıl içerisinde kaybettiğimiz öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. İl genelinde karne alacak bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerine önümüzdeki dönemlerde ve tüm eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.  Okul müdürü, müdür yardımcıları , görevli personelimiz ,saygıdeğer velilerimiz ve yurt genelinde hayatını öğrencilerine ve eğitime adamış bütün fedakar öğretmenlerimize  çocuklarımızın daha iyi yetişmelerini, vatana, millete ve ailelerine daha yararlı evlat olmalarını sağlama yolundaki değerli katkıları için minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                Ahmet ALAGÖZ
                                                                                                                                    Kilis Milli Eğitim Müdürü 

 

                                                                                                                                                     

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.