KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz TEOG Birincilerimizi Makamında Ağırladı

         Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ TEOG ‘da 120 sorudan 120’sini doğru cevaplayarak Türkiye Birincileri arasına girmeyi başaran öğrencilerimiz; Süleyman Demirel Ortaokulundan Melih Furkan DIRDIROĞLU ve Hale Nur AKDENİZ, Musabeyli Yatılı Bölge Ortaokulundan Celal ÇELEBİ ve Leyla ÖZDEMİR, Mercidabık Ortaokulundan Saadet Büşra Gül ZÜMRÜT ve Ceyda Nur KOYUNCU, Final Ortaokulundan Mustafa Kaan BALKAN, Melike DOĞAN, İbrahim Selim KARASLAN ve Esma BAYRAMOĞULLARI Yedigöz Ortaokulundan Hatice ASLAN’ ı makamında ağırladı.
Müdürümüz TEOG Birincilerimizi Makamında Ağırladı

 

        2017 yılı ikinci TEOG sınavlarında ilimizde Türkiye birincileri arasına giren 11 öğrencimizi İl Milli Eğitim Müdürlüğünde misafir ettik. İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ her öğrenciyi içtenlikle tebrik ederek başarılarını kutladı.Disiplinli çalışmanın, sürekli ve düzenliliğin, programlı çalışmanın  başarıya mutlak etkisi olduğunu belirtti. Çalışmanın sonucunda anlamayacak bir konu ve varılamayacak hiçbir hedefin olmadığını ifade etti.

 

 

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ öğrencilerimizin bu başarıyı nasıl yakaladıkları hakkında birincilerimizle sohbet etti. Öğrencilerimiz sosyal medya ve akıllı telefon kullanmamanın derslere odaklanmayı kolaylaştırdığını ve başarıya daha çok yaklaştırdığını ifade ettiler.Ayrıca ilimiz Yedigöz Köyünden bir birincimiz daha var. Yedigöz Ortaokulu öğrencimiz  Hatice ASLAN başarıya giden yolu anlatırken; “Birinci TEOG sınavım da biraz eksiklerim vardı. Ama istersem öğretmenlerim 120 soruda 120 yapabileceğimi, inanırsam başarabileceğimi söyledi. Öğretmenlerim bana çalışma programı hazırladılar ve beraber çalışmaya başladık. Düzenli, disiplinli çalışarak eksiklerimi tespit ettik ve onları tamamlayarak çalışmaya devam ettik. Köyde hem ev işleri hem de derslerime zaman ayırdım. Çalıştıkça yapabileceğimi anladım ve buna odaklanarak çalıştım.” ifadelerini kullandı.

        Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ her öğrenciye birer adet bisiklet hediye ederek  tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.
06-06-201706-06-201706-06-2017


 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.