KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT´un Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile İlgili Mesajı

Müdürümüz Mehmet Emin AKKURT´un Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile İlgili Mesajı

5 Haziran 2022 tarihinde "Merkezî Sınavla Öğrenci Alacak Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik Programları ve Özel Program ve Proje Uygulayan Ortaöğretim Kurumları"na öğrenci seçmek amacıyla yapılacak Merkezî Sınava ilimiz genelinde 46 okulda, 246 salonda, toplam 4194 sekizinci sınıf öğrencisi katılacaktır.

Öğrencilerimizin hayatlarında önemli bir yeri olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS), liselere giriş için ilk adımdır. Yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimizin, uzun bir hazırlık döneminde azim ve çaba ile hazırlandıkları bu sınavda, başarılı olacaklarına inanmaktayım.

Değerli Kilisliler; sınav saatlerinde gürültü yapılmaması, korna çalınmaması, iş makinaları ve gürültü çıkartan diğer hususlardan kaçınılması öğrencilerimiz için önem arz etmektedir. 

Öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.