KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE İL MÜFTÜLÜĞÜ ARASINDA "EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ" İMZALANDI

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE İL MÜFTÜLÜĞÜ ARASINDA

Kilis Valiliği'nde gerçekleştirilen imza törenine Valimiz Sayın Recep SOYTÜRK, İl Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT ve İl Müftüsü Sayın Abdurrahman ŞAHİN katıldılar.

Müdürlüğümüz ve İl Müftülüğü arasında imzalanan protokolde, "Örgün ve Yaygın Eğitim kapsamındaki din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerinde" temel ve ortaöğretim çağındaki öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin benimsetilmesi; onların mesleki, akademik, sportif, sanatsal, kültürel, sosyal ve yabancı dil gibi alanlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi, onlara çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılması, Diyanet İşleri  Başkanlığı Gençlik Çalışmalarının desteklenmesi, öğretmenlerin ve din görevlilerinin mesleki gelişmelerinin iyileştirilmesi alanlarında iş birliği yapılarak kurs programlarının düzenlenmesi amaçlanıyor. 

İmzalanan protokol sonrasında yapılan bu iş birliği ile  öğrencilerimizde, gençlerimizde; eğitim, iyilik, sosyal, kültür, akademik faaliyetler çerçevesinde iyi bir etkileşim olması temennisinde bulunuldu.

18-10-202118-10-2021

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.