KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN ZİYA SELÇUK'UN KATILIMIYLA 23 EBA ERİŞİM NOKTASI VE 1 GEZİCİ EBA DESTEK ARACI HİZMETE AÇILDI

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN ZİYA SELÇUK'UN KATILIMIYLA 23 EBA ERİŞİM  NOKTASI  VE 1 GEZİCİ EBA DESTEK ARACI HİZMETE AÇILDI

 

     Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK' un katılımlarıyla 18.03.2021 tarihinde Bakanlığımız ve UNİCEF iş birliği ile  Kilis, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Ankara ve İstanbul illerinde toplam 164 EBA Destek Noktaları açıldı. 

 

     Açılış programında UNİCEF Türkiye Temsilcisi Sayın Regina De Dominicis konuşmasında; "Dünyayı saran bu pandemi sürecinde Türkiye de çok hızlı bir biçimde uzaktan eğitime milyonlarca öğrencisiyle başlayarak eğitimde  fırsat eşitliğini sağlamaya çalışmıştır. Bölge ülkelerine iyi bir örnek olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığıyla, EBA Destek noktası ve diğer alanlarda işbirliğimiz devam edecektir. " dedi.

 

    Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, "Bugün 164 EBA noktası ve 6 mobil gezici araçla öğrencilerimizin hizmetindeyiz. Salgın sürecinin başından beri iddia ettiğimiz gibi eğitimde fırsat adaletine hizmet etmek için çalışıyoruz. Türkiye bu hususta çok iyi bir yerde örnek bir ülke oldu. Biz ve işbirliği yaptığımız kuruluşlarla birlikte her öğrenci için internet ve tablet noktasında iyi bir alt yapı hazırladık. Günlük üç milyon canlı yayına ulaştık. Bu EBA noktalarından öğrencilerimiz ücretsiz olarak faydalanmaktadırlar. UNİCEF in desteği ile birlikte bu EBA noktalarını daha da artırmaya çalışıyoruz. Bu alanda çalışan YEGİTEK'e, UNICEF çalışanlarına İl Milli Eğitim Müdürlerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

 

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT, İlimizde 23 EBA noktasından biri olan Kilis Anadolu İmam Hatip Lisesinde, öğrenci ve öğretmenler ile birlikte programa katıldı. Konuşmalarında bu EBA noktalarını öğrenci, veli ve öğretmenler ile heyecanla beklediklerini ifade etti. Gezici mobil aracıyla da önümüzdeki hafta başından itibaren kırsaldaki öğrencilerimize hizmete başlayacaklarını ifade etti. Desteklerinden dolayı Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK' a,  Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne ve UNİCEF'e şükranlarını arz etti.

 

18-03-202118-03-202118-03-202118-03-2021

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.