KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB ve (UNHCR) Türkiye Temsilciliği Tarafından Desteklenen BT Sınıflarının Açılışı Yapıldı

MEB ve (UNHCR) Türkiye Temsilciliği Tarafından Desteklenen BT Sınıflarının Açılışı Yapıldı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ofisi (UNHCR) Türkiye Temsilciliği tarafından sağlanan finansman desteği ile de 114 okulda EBA destek noktası olarak kullanılmak üzere kurulan bilişim teknolojileri laboratuvarları, salgın sonrasında da müfredattaki bilişim teknolojileri, yazılım dersleri, bilişimle üretim vb. projeler ile birlikte öğrenci ve öğretmenlerin eğitim ve öğretim faaliyetlerinde kullanılmak üzere ilimizde 15 Temmuz Ortaokulu, Gazi İmam Hatip Ortaokulu ve Ekrem Çetin Kız Anadolu İHL de açılışı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT açılış toplantısında, ilimizde pandemi nedeni ile ihtiyaç olan BT sınıflarının önemli bir ihtiyacı giderdiğini bu anlamda hem bakanlığımızın yetkililerine hem de bu fonu sağlayan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Ofisi (UNHCR) Türkiye Temsilciliğine teşekkür ettiler.

Müdürümüz Sayın AKKURT; 33 okulda 598 bilgisayar ile 19.200 öğrenciye ulaşıldığını, 4101 tablet dağıtıldığını şuan bulunduğumuz okulda dâhil olmak üzere 53 bilgisayarın kurulumunun yapıldığı ve İlimizde BT alt yapısı hakkında da bilgi verdi ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek İlimiz için hayırlı olsun temennisinde bulundu. 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.