KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELERE TERCİH SÜRECİ BAŞLADI

Liselere Yerleştirme Tercih İşlemleri 1-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Ülkemizde ve İlimizde Liselere Giriş Sınavına giren ve girmeyen 8. Sınıf öğrencileri için tercih işlemleri gerçekleştirilecektir. 
LİSELERE TERCİH SÜRECİ BAŞLADI

Tercih danışma komisyonları ilimiz merkezindeki tüm ortaokullarda, ilçelerimizde ve Rehberlik Araştırma Merkezinde 1-12 Temmuz tarihlerinde 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek. Ayrıca Rehberlik ve Araştırma Merkezinde oluşturulan tercih komisyonu hafta içi  akşam 17.00-22.00 saatlerinde hafta sonu ise 09.00-15.00 saatlerinde hizmet sunmaya devam edecek. 

Tercih işlemlerinde öncelikle adrese dayalı 5 tercih alınacak daha sonra eğer öğrenci merkezi yerleştirme sınavına girmişse ve puanla öğrenci alan okullara yerleşmek istiyorsa 5 tercih daha yapacak ve ayrıca pansiyonlu okullara yerleşmek isteyen öğrencilere de 5 tercih hakkı tanınacak. 

İlimizde sınav puanıyla öğrenci alan 6 okul bulunmaktadır.

Kilis Mehmet Zelzele Fen Lisesi, Mübeccel Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesi, Ekrem Çetin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, M. Hanifi ve Ökkeş Cümbüş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kilis Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde toplam 330 öğrenci Kilis İli için puanla yerleşme imkanı bulabilecek.

Yeterli puan alamayan ve sınava girmeyen öğrenciler ise ikamet adresleri, okul başarı puanı ve devamsızlık kriterlerine göre liselere yerleştirilecekler.

 

Tercih sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.