KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE ÖĞRENCİLERİMİZ DENEME SINAVI’NDA

LİSE ÖĞRENCİLERİMİZ DENEME SINAVI’NDA

 Bu yıl eğitim alanında ülkemizde köklü değişikliklerin yaşandığı bir yıl. Dershanelerin kapanması bizlere bazı sorumluluklar yüklemiştir. Bizler bu konuda elimizden geleni yaptık ve gelecekte de yapmaya devam edeceğiz.

 

            05.11.2015 tarihinde Kilis’te tüm lise öğrencileri deneme sınavı oldu. Konuyla ilgili olarak Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili şunları söyledi:

 

            ‘’05.11.2015 tarihinde başlayan denememiz denemeler serimizin ilk halkası olacak ve her ay uygulanacak. İlimizden 12 , ilçelerimizden de 3 lisenin katıldığı deneme sınavı, aynı zamanda Türkiye genelinde de yapılmaktadır. İlimiz liselerinde dersler, hafta içi, hafta sonu kurslarla yoğun bir tempoda geçmektedir. Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini takip etmemiz açısından her ay düzenli olarak yapacağımız bu deneme sınavları bizim için çok önemlidir. Öğrencilerimiz aldığı sonuca göre ilde ve Türkiye genelindeki durumunu görme fırsatı bulacaktır.”

              Velilerin bu konuda huzurlu ve mutlu olmalarını diliyorum. Çocuklarının güvenilir ellerde olduklarından emin olabilirler. Zira Kilis geçtiğimiz yıllarda üst üste birkaç kez LYS’de Türkiye birincisi olmuştur.Bu başarı asla tesadüf olamaz.Başarı, yoğun çalışmaların ürünüdür. Dershanelerin kalkmasıyla bazı okullarımız kurslara yaz tatilinde başladı.Bu oldukça sevindirici bir durum. Dershanelerin kapanmasıyla Kilis’teki liseler arasında tatlı bir rekabetin geliştiğini söyleyebiliriz. Hafta içi, hafta sonu kurslarla öğrenci başarısı daha da pekiştirilecek ve dershanelere kesinlikle ihtiyaç duyulmayacaktır. Benim bu konuda Kilis’teki öğretmen ve idarecilerime güvenim sonsuzdur. İlimiz YGS ve LYS başarılarıyla kendini kanıtlamıştır. Bu  başarıların devamını sağlamak ve başarılarımızı daha da geliştirmeleri için idareci ve öğretmenlerimizin var güçleriyle çalıştıklarını görmekteyiz. Mesela öğretmenlerimiz, öğrencilerini ev ziyaretleriyle daha yakından takip etmektedirler. Bazı okullarımız YGS ve LYS öncesi öğrencilerine moral olsun diye piknikler veya şehir dışı gezileri düzenlemektedirler.

             Kilis’in gelişmesi eğitime bağlıdır.Bunda da başarılı olduğumuzu görüyorum.Daha önceleri ilimiz üniversitelere öğrenci yerleştirmede  40. 50. Sıradayken şimdi de birinci sıralardadır.Bunda idarecilerimiz ve fedakar öğretmenlerimizin payı büyüktür.

            Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ konuşmasını, ‘’Bu başarıda emeği geçen başta öğretmen arkadaşlarımı, velilerimizi ve sevgili öğrencilerimizi kutluyorum.’’ Diyerek bitirdi.

LİSE ÖĞRENCİLERİMİZ DENEME SINAVINDALİSE ÖĞRENCİLERİMİZ DENEME SINAVINDALİSE ÖĞRENCİLERİMİZ DENEME SINAVINDALİSE ÖĞRENCİLERİMİZ DENEME SINAVINDALİSE ÖĞRENCİLERİMİZ DENEME SINAVINDALİSE ÖĞRENCİLERİMİZ DENEME SINAVINDA

           

 

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.