KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kilis'in Liselere Geçiş Sistemi(LGS) Sınav Başarısı

Kilis Mehmet Uluğ Can Ortaokulu'nda eğitim gören Suriyeli Muhammet HALİL, 1 Haziran'da yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan aldı.
Kilis'in Liselere Geçiş Sistemi(LGS) Sınav Başarısı

Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü mülteci eğitim hizmetlerinin meyvesini almaya başladı. 2012 yılında Suriye de başlayan iç savaş sonucu ülkemize yönelik başlayan mülteci akınından en çok etkilenen ilerden biri Kilis olmuştur. Bu etki en fazla eğitim öğretim alanında hissedilmiştir. 2014 yılı itibari ile müdürlüğümüz bünyesinde başlatılan mülteci eğitimi Bakanlığımızın almış olduğu karar uhdesinde mülteci öğrencilerin Türk eğitim sistemine entegre edilmesi ile devam etmektedir.

  Ülkemizde daha önce örneği ve benzeri olmayan mülteci eğitimi konusunda Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı kurumlar olan üstü bir çaba ve gayret göstermişlerdir. Bu konuda yıllardır tecrübe sahibi olan Avrupa ülkeleri standartlarında eğitim hizmeti sağlayarak bu sıkıntılı süreç atlatılmış ve içerisinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında 562 öğrencinin içerisine, tüm soruları doğru cevaplayan Muhammet HALİL isimli Suriye uyruklu öğrencimiz dahil olmuştur. Başlı başına bir başarı öyküsü olan süreçte geçici eğitim merkezi öğretmeni Mehmet AVCU, Mehmet Uluğ Can Ortaokul Müdürü Cumali ÇELİK ve okul öğretmenlerinin göz ardı edilemez katkıları olmuştur. Gelinen bu nokta Ülkemizdeki ve ilimizdeki eğitim hizmetlerinin ne kadar nitelikli ve kaliteli olduğunun mutlak bir göstergesidir.

   Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin AKKURT'un öncülüğünde nice Muhammetler yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Süreçte emeği geçen tüm personellerimize teşekkür eder başarıların devamını dileriz.

27-06-201927-06-2019

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.