KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİLİS YGS’ YE HAZIR

KİLİS YGS’ YE HAZIR

      Kilis son yıllarda eğitimde büyük gelişim göstermektedir. YGS ve LYS başarımız iller arasında üst sıralardadır. Bu başarıyla ilgili olarak Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ şunları söyledi.

      “Bu yıl eğitim adına ülkemizde köklü değişikliklerin yaşandığı bir yıl. Dershanelerin kapanması bizlere bazı sorumluluklar yüklemiştir. Bizler bu konuda elimizden geleni yaptık ve gelecekte de yapmaya devam edeceğiz. Velilerin bu konuda huzurlu ve mutlu olmalarını diliyorum. Çocuklarının emin ellerde olduklarını bilmelerini isterim. Zira Kilis geçtiğimiz yıllarda LYS’ de üst üste birkaç kez Türkiye birincisi olmuştur. Bu başarı asla tesadüf değildir. Büyük başarılar yoğun çalışmaların ürünüdür.

      Dershanelerin kapanmasıyla bazı okullarımız kurslara yaz tatilinde başladı. Bu oldukça sevindirici bir durum. Dershanelerin kapanmasıyla Kilis’teki liseler arasında tatlı bir rekabetin geliştiğini söyleyebiliriz. Hafta içi, hafta sonu yapılan yetiştirme kurslarıyla öğrenci başarısı daha da pekiştirilmekte ve dershanelere kesinlikle ihtiyaç duyulmamaktadır. Benim bu konuda Kilis’teki öğretmen ve idarecilerime güvenim sonsuzdur. İlimiz YGS ve LYS’deki başarılarıyla kendini kanıtlamıştır. Bu başarıların devamını sağlamak için idareci ve öğretmenlerimizin var güçleriyle çalıştıklarını görmekteyiz. Mesela öğretmenlerimiz öğrencilerini ev ziyaretleriyle daha yakından takip etmektedirler. Bazı okulların son sınıflarında her dört öğrenciye bir öğretmen koç öğretmenlik yapmaktadır. Bazı okullarımız YGS ve LYS öncesi öğrencilerine moral olsun diye piknikler veya şehir dışı gezileri düzenlemektedir. İlimiz liselerinde dersler hafta içi, hafta sonu kurslarla yoğun bir tempoda geçmektedir.

      İl olarak Türkiye’de bir ilke daha imza attık: Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini sağlamak için her pazar saat 10.00’da yani gerçek sınav saatinde tüm liseler deneme sınavı olmaktadır. Bu sınavın her pazar saat 10.00 da yapılması öğrenciyi gerçek sınava hazırlaması açısından büyük önem taşımaktadır.

      Bunların dışında ayda bir Türkiye genelinde EBA değerlendirme sınavı yapılmaktadır. Hatta bazı okullarımız bu denemelerin dışında farklı yayınevlerinden olmak üzere otuzun üzerinde deneme sınavı yapmışlardır. Bunlar eğitim adına çok güzel şeyler.

      Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ konuşmasını, “Kilis artık bu çalışmalarla 13 Mart 2016 ‘da yapılacak olan YGS’ye hazırdır. Bu çalışmalarda emeği geçen başta idareci ve öğretmen arkadaşlarıma, velilerimize teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diyerek bitirdi.

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.