KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kilis’ te MEBDUS Direksiyon eğitimi uygulama sınavları e-tablet üzerinden sınav yapma uygulamasına geçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği gereğince direksiyon eğitimi sınavlarının daha sağlıklı yapılabilmesi ve istismarların önlenmesi açısından 2018 yılı itibarı ile bütün illerde e-Tablet üzerinden sınav yapma uygulamasına geçildi.
Kilis’ te  MEBDUS Direksiyon eğitimi uygulama sınavları e-tablet üzerinden sınav yapma uygulamasına geçildi.

             Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Kurumları Bölümü müdür yardımcısı Hüseyin POLAT koordinesinde Mebbis yöneticisi İbrahim Halil Kepekçi Kilis Öğretmenevide Direksiyon Uygulama Sınavı görevlilerine tablet uygulamasına ilişkin eğitim verdi.

             Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen takvim doğrultusunda Kilis’te Nisan ayı itibariyle direksiyon eğitimi sınavlarının e-Tablet üzerinden sınav yapma uygulamasına başlandı.
             Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, eğitim ve sınav alanında yaptığı incelemede sınav uygulayıcıları ve sürücü adaylarının e-Tablet uygulamasından memnun olduklarını gördüğünü ifade ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.
             Bu kapsamda daha önce Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüklerine de tablet dağıtımı yapıldı. Bu tabletler EBA üzerinden MEBDUS programı indirilerek kullanılmaktadır.

 

 

03-05-201803-05-201803-05-2018

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.