KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARNE TÖRENİ

  2014-2015 Yarıyıl Karne Töreni TOKİ Anaokulu/İlkokulu/Ortaokulu ve Yarının Meşaleleri Geçici Eğitim Merkezinde Yapıldı.
KARNE TÖRENİ

        2014-2015 Yarıyıl Karne Töreni TOKİ Anaokulu/İlkokulu/Ortaokulu ve Yarının Meşaleleri Geçici Eğitim Merkezinde Yapıldı.

       İlimiz Valisi Sayın Süleyman TAPSIZ ve Milletvekilimiz Sayın A. Salih DAL’ın da katıldığı 2014-2015 eğitim öğretim yılı yarıyıl karne töreni Yarının Meşaleleri Geçici Eğitim Merkezinde (Yetimler Okulu) başladı.

       Bu okulda ana sınıfı ve bir sınıfa girerek karne dağıtımı yapan İlimiz Valisi Sayın Süleyman TAPSIZ ve Milletvekilimiz Sayın A. Salih DAL öğrencilere hediyeler takdim ettiler.

       Okuldaki karne töreninden sonra vali TAPSIZ okulda görev yapan Suriyeli ve Türk öğretmenler ile toplantıda bir araya geldi.

       Toplantıda okul müdür Ahmet ZORLU okul hakkında vali TAPSIZ’ı bilgilendirerek okuldaki çalışmaları gösteren bir sunum yaptı. Daha sonra vali TAPSIZ öğretmenler ile sohbet ederek onların sıkıntılarını dinledi. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve valiliğimizin tüm imkânları ile Suriyeli kardeşlerimize destek olduğunu dile getiren vali TAPSIZ bu hizmetler bizim için bir şereftir dedi. Ve iki milletin kardeş olduğunu dile getirdi.

      Daha sonra TOKİ Anaokuluna ve TOKİ ilk ve ortaokuluna geçilerek burada da sınıflara girilip öğrencilere karneleri ve hediyeleri takdim edildi. Okul öğretmenleri ile bir araya gelerek sohbet edildi ve eğitim sorunları paylaşıldı.

       Karne törenine; İlimiz Valisi Sayın Süleyman TAPSIZ,  Milletvekilimiz Sayın A. Salih DAL, Garnizon Komutanı J. Kıdemli Albay Necmi İNCE, vali yardımcısı Tolga TOĞAN,  İl Emniyet Müdürü Candemir ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan ASLAN, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, şube müdürleri ve basın mensupları katıldı.

        İlimiz genelinde müdürlüğümüze bağlı eğitim kurumlarında eğitim gören toplam 31.801 öğrenci ve  il merkezinde müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren 16 Geçici Eğitim Merkezinde toplam 18.713 geçici koruma altındaki Suriye vatandaşı olan öğrenci olmak üzere toplam 50.514 öğrenci  23 Ocak 2015 Cuma günü karne heyecanı yaşadı ve 15 günlük tatile girdi. İkinci dönem ise  9 Şubat 2015 Pazartesi günü başlayacak.

         Şimdiden tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz.

Karne TöreniKarne TöreniKARNE TÖRENİKarne TöreniKarne TöreniKarne TöreniKarne TöreniKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKarne TöreniKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİKARNE TÖRENİ

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.