KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof Dr.Nail YILDIRIM 2023 Vizyonu ve İnsan konulu Konferans verdi.

   2023 Vizyon Belgesinin mihenk taşı olan insanı ve onun heykeltıraşı olan öğretmeni konuşmak için Kahramanmaraş’tan ilimize gelerek bizleri onurlandıran Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof Dr.Nail YILDIRIM Bey ilimizdeki okul yöneticilerine 2023 VİZYONU VE İNSAN temalı konferans verdi.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof Dr.Nail YILDIRIM 2023 Vizyonu ve İnsan konulu Konferans verdi.

 

    

     Konferansa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürü, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

    Öğretmenlik mesleği geçmişe ve geleceğe ve yarına dair söylemi/sözü olan bir meslektir. Öğretmenlik mesleğinin hammaddesi insandır, bu nedenle de insanı şekillendirmede, yetiştirmede önemlidir. Bunun için yapılan iş önemli olduğu kadar aynı zamanda bir o kadarda değerlidir. Öğretmenlik mesleğine bakış açısının, ek iş olarak değil; tek iş olarak bakılması gerektiği vurgulanan konferansta Prof Dr.Nail YILDIRIM Bey; Eğitimin sevdamız olması gerektiğini sevgiye dayanmayan eğitimin kalbe dokunamayacağını bunun içinde insan merkezli eğitimin olması gerektiğini çocuğun Bilişsel, Duyuşsal ve Psikomotor alanlarındaki yeterliklerin göz önünde bulundurulması gerektiğini çünkü insanın eşrefe mahlûkat olarak yaratıldığını onun ruhuna dokunduğumuzda sonuç alırız ifadelerinde bulundu.

 Eğitim evrensel bir hizmet alanıdır her ülke kendine özgü eğitim sistemleri oluşturmakta eğitim sürecine dâhil edilmeyen bireyler ilerleyen süreçte ülke ve toplum için birer problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun için her kurum kendi bağlamında birer strateji oluşturarak eğitim sürecine dahil edilmeyen bireyler topluma kazandırılmalıdır.

08-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-2019

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.