KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Büyük Coşkuyla Kutlandı.

İlköğretim Haftası Büyük Coşkuyla Kutlandı.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması münasebetiyle düzenlenen İLKÖĞRETİM HAFTASI etkinliklerinde öncelikle Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı Sonrasında Aleaddin Yavaşça Kültür Merkezinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan tören, İlköğretim Haftasının anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşma ve şiirlerin okunması ile devam etti. Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Kilis Valisi Sayın İsmail  Çataklı, öncelikle yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olması dileklerinde bulunarak bölgemizde ve ilimizde yaşanan olumsuzluklara rağmen eğitim ve öğretim yılının başarılı bir şekilde devamı için elbirliği ile gayret edeceklerini belirtti.Vali Çataklı, konuşmasının devamında öğrencilere, kendilerini geliştirmeyi hedeflemelerini belirterek, geleceğe hazırlanmalarının gerekliliğinin altını çizdi.Öğretmenlerinden maksimum düzeyde verim almaları hususunda öğrencilere öğüt veren Vali Çataklı, “Teslimiyetçi değil ısrarcı, mücadeleci, hakkını hukukunu koruyan bireyler olun” diyerek, “size değer veren, öğreten, işini severek yapan öğretmenlerinize de değer verin ve hürmette kusur etmeyin” ifadelerini kullandı.

 

Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz günün anlam ve önemine belirten konuşma yaptı. Müdürümüz yaptığı konuşmada ;” 2016-2017 Eğitim-Öğretim  yılına hep birlikte heyecanla, azimle ve sevinçle başlıyoruz. Hepimizin temel arzusu  eğitim, yani öğrenme ve öğretmedir.Yusuf Has Hacip 11. yy’da yazdığı ve mutluluk bilgisi anlamına gelen Kutadgu Bilig adlı eserde,’’İki türlü insana insan derler: Biri öğreten, diğeri öğrenen.’’der.Böylece en önemli insanlık vasfının eğitim olduğunu vurgular.Bu söz öğrenmenin belli bir zaman dilimiyle sınırlanamayacağını hayat boyu süreceğini  de net biçimde ortaya koymaktadır.”sözlerine değindi. Müdürümüz meslektaşlarınada seslenerek “Öğretmenlik sevilmeden yapılacak bir meslek değildir.Sizler Çocuklarımızın yani ülkemizin geleceğinden birinci derecede sorumlusunuz.Tüm öğretmenlerimizden isteğim kendi çocuklarınızın nasıl bir eğitim almasını istiyorsanız, öğrencilerinizi de o şekilde eğitmenizdir.Öğretmenlik öğrencilerine, mesleğine aşık olmayı gerektirir.Öğretmen; sevgisiz ve sabırsız olamaz, bu bağlamda, öğrenmenin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini bilmeli ve ona uygun davranmalıdır.”iİfadelerini kullandı. Ahmet ALAGÖZ, konuşmasının son bölümünde öğrencilere, öğretmenlere ve idarecilere başarılar dileyerek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileklerini yineledi.

 

Sembolik olarak bir grup öğrencinin okula henüz yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerine “Okula Hoşgeldiniz” diyerek çiçek sunması ile devam eden tören, eğitime yeni açılan Yunus Emre İlkokulunun gezilmesi ve öğrencilere hediye dağıtılması ile sona erdi.

 Törene Valimiz Sayın İsmail Çataklı’nın yanı sıra Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin, Belediye Başkanı Hasan Kara, Vali Yardımcısı Adem Uslan, İl Emniyet Müdürü Candemir Özdemir, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.  

 

 

22-09-201622-09-201622-09-201622-09-201622-09-201622-09-2016

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.