KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimize Yeni Atanan Valimiz Sayın Mehmet TEKİNARSLAN Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.

İlimize Yeni Atanan Valimiz Sayın Mehmet TEKİNARSLAN Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.

     İlimize yeni atanan Valimiz Sayın Mehmet TEKİNARSLAN, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret ederek  incelemelerde bulundu.

     Kurum girişinde  İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ, Milli Eğitim Müdür Yardımları, Şube Müdürleri ve kurum personeli tarafından karşılanan Sayın Valimiz öncelikle birimleri ziyaret etti. Her birim hakkında bilgi alan ve her personelle ayrı ayrı tanışan Valimize AR-GE biriminde de uygulanan projeler hakkında kısa bilgilendirme yapıldı. “Okumak Yenilenmektir Projesi” bilgilendirmesi sırasında, “Kilis’in okuma oranının yüksek olduğunu biliyordum” dedi.

 

    Kurum çalışmaları konusundaki brifingi ise Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ verdi.
    Brifingle, Kilis’teki ve Fırat Kalkanı bölgesindeki eğitim çalışmaları ve yapılacak projeler ayrıntılı olarak Sayın Valimize aktarıldı. Sayın Valimiz  Mehmet TEKİNARSLAN da, Kilis’in geçmişte akademik açıdan eğitimdeki başarı hikayesini bildiğini , geçen yılki roket olaylarından dolayı eğitimin olumsuz etkilendiğini ama bu olumsuzlukları en kısa sürede gidererek , çıtayı eski başarıların da üzerine çıkaracağımızı belirtti.   

 

      Suriyeli kardeşlerimiz için de gerek yurt içi gerekse Fırat Kalkanı bölgesinde  huzur ve güven içerisinde eğitim öğretim ortamının sağlanabilmesi için gereken tedbirlerin alınarak eğitim ortamının sağlandığını belirtti. Bu konuda yeni projelerin uygulamaya konularak o bölgedeki kardeşlerimize de Türkiye standartlarında eğitim sunulacağını belirtti. 

 

   Yaklaşık iki saatlik ziyaret sırasında brifing alan ve eğitim öğretim ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Valimiz, kuruma çalışmalarında başarılar dileyerek müdürlüğümüzden ayrıldı.

 

05-07-201705-07-201705-07-201705-07-2017

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.