KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE TERCİH DANIŞMA BÜROLARI KURULDU

İLİMİZDE TERCİH DANIŞMA BÜROLARI KURULDU

 

TEOG sistemi kapsamında ilimizde liselere yerleştirme başvurusu yapacak öğrenciler için kurulacak Tercih Danışmanlığı Büroları, 14-24 Temmuz´da tercih konusunda uzman yönetici ve öğretmenler aracılığıyla öğrencilere danışmanlık yapacaktır.

 

TEOG Yerleştirmeye Esas Puanların(YEP) açıklanmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Rehberlik ve Araştırma Merkezinin koordinesinde kurulacak olan Tercih Danışma Büroları TEOG sınavlarına giren öğrencilere profesyonel danışmanlık hizmeti verecektir. Komisyonlarda görev alacak öğretmenler, öğrenci ve velilere, tercihlerde öğrencinin ilgi ve yeteneğinin dikkate alınması, okul kontenjanları, yüzdelik dilimler, başarı sıralaması, okulların ulaşım, barınma imkânları ve fiziki şartlarına ilişkin bilgiler aktaracaklardır. Bu sayede öğrencilerimiz ilgi, yetenek ve değerlerinin farkında olan bireyler olarak tercihlerini gerçekleştireceklerdir. Bu durumun tercih sürecini daha sağlıklı ve profesyonel hale getireceği düşünülmektedir.

 

Tercih Danışma Büroları aşağıda belirtilen merkezlerde saat 09.00-15.00 saatleri arasında hizmet vereceklerdir. Şimdiden tercihlerde bulunacak öğrenci ve velilerimize başarılar dileriz.

 

 1. Rehberlik ve Araştırma Merkezi

 2. 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu

 3. Abdurrahman İyigün Ortaokulu

 4. Atatürk Ortaokulu

 5. Toki Ortaokulu

 6. Hacı Mehmet Nimet ve Erman Zeytçioğlu Ortaokulu

 7. Karamelik Ortaokulu

 8. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

 9. Mehmet Keçik Ortaokulu

 10. Mehmet Uluğcan Ortaokulu

 11. Mercidabık Ortaokulu

 12. Nihat Başoğlu Ortaokulu

 13. Öncüpınar Ortaokulu

 14. Süleyman Demirel Ortaokulu

 15. Elbeyli Ortaokulu

 16. Vali Güner Özmen Ortaokulu

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.