KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Otantik Ölçme Değerlendirme Kursu Başladı.

   İlimizde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT’un katılımıyla 2023 Vizyon belgesinde yer alan amaç ve hedefler doğrultusunda yeni Ölçme değerlendirme ölçütlerinin uygulayıcısı ve değerlendiricisi olan öğretmenlerimizde farkındalık oluşturmak amacıyla Kilis 7 Aralık Üniversitesi Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Anabilim dalına bağlı Ölçme Değerlendirme bölümünde akademisyen Sayın Halil İbrahim SARI, İpekyolu Kalkınma Ajansının finanse ettiği “Otantik Ölçme Değerlendirme” kursunu vermek için ilimizde Matematik, Türkçe, Fen ve Teknoloji ve Sosyal Bilgileri branşında olan 40 öğretmene “Otantik Ölçme Değerlendirme” kursu başladı.
 İlimizde Otantik Ölçme Değerlendirme Kursu Başladı.

  Geleceğimiz olan çocuklarımız için değişen eğitim anlayışı ve ölçme değerlendirme kriterleri doğrultusunda öğretmenlerimizi yetiştirmek ve kendi alanlarındaki eğitimsel ve bilimsel yaklaşımlarını içeren ders içerikleri ile ilişkilendirmek, ülkemizde de uygulanan ve uluslararası geçerliliği olan PISA, TMMS sınavları ve ulusal düzeyde yapılan ABİDE sınavının içerik formatları hakkında bilgi vermek için 5 sürecek olan bu kursu düzenliyoruz.

  Merkezi sınav sisteminde yer alan analiz sentez düzeyindeki soru tiplerini çözme becerisini öğrencilere kavratmak, yazılı sorusu ve çoktan seçmeli test sorusu nasıl hazırlanır, bunun yöntem ve tekniklerini öğretmenlerimize bu kurs aracılığı ile vermiş olacağız. Ayrıca yapılandırılmış sorular üzerinde etkinlikler yapılarak öğretmenlerimizin mesleki gelişim ve pedagojik formasyonuna katkı yapmış olacağız.

24-04-201924-04-201924-04-2019

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.