KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI. (İlimizde Okuryazar Olmayan Kalmasın)

       Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN´ın himayelerinde tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Okuryazarlık Seferberliği başlatılmıştır.
İLİMİZDE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI. (İlimizde Okuryazar Olmayan Kalmasın)

 

 

   Bu bağlamda 15.02.2017 Perşembe günü Belediye Başkanı Sayın Av.Hasan KARA, İl Müftüsü Mahmut KARATEPE, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut KAÇARLAR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ İl Halk Eğitim Müdürlüğü’nde okuryazarlık için başvuruda bulunan kursiyerlerle bir araya geldiler.

   İl Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ kursiyerlere yaptığı konuşmada;“Proje ile amacımız İlimizde okuryazar olmayan kimsenin kalmamasıdır. Hala okuma yazma bilmeyen ciddi bir rakamın olması Türkiye’ye yakışmaz.. Bunu düzeltmek için özel çalışmalar yapacağız.Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların 1.Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar haline getirilmesi ve İlkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan 2. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır. Buna bağlı olarak İlimizde tüm okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı Kilis Halk Eğitimi Merkezindeki kurslara ve okullarımıza müracaat etmeye davet ediyoruz. Okuryazarlık Seferberliği İlimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Katılımlarınız ve ilginiz için hepinize teşekkür ediyorum. ” dedi.

  Belediye Başkası Sayın Av.Hasan KARA ise ; “Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı bu projeye İlimizde start verdik. Biz ‘Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz.’ Diyen bir inancın mensubuyuz. Bu duygu ve düşünceyle Kilis Belediyesi olarak projeyi destekliyor ve süreç içinde üzerimize düşen ne olursa toplumun okuryazarlığı adına bunu Kilis Belediyesi olarak yapmaya hazırız.” dedi.

 

15-02-201815-02-201815-02-201815-02-2018

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.