KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde "Dilimizin Zenginlikleri" Konulu Ödül Töreni Düzenlendi

İlimizde

"Dil bir milletin kimliğidir. Millet oluşumuzun temelini teşkil eden dilimiz Türkçedir." "Dilimizin zenginlikleri sözlük özgürlüktür."  Projesi kapsamında ilimizdeki tüm okullarda yapılan çalışmaların ve faaliyetlerin sergilenip ödüllendirildiği kapanış töreni, Mübeccel Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesi'nde kutlandı. Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulkadir ALTAY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Hüseyin POLAT, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimizden Sayın Ali Bülent ÇOLAK, Sayın Mehmet ÖZTÜRKMEN, okul müdürleri ve idareciler ile çok sayıda veli, öğrenci ve öğretmen katıldı.

Öğrencilerimizin sözcük dağarcığını zenginleştirmek, onları kültür taşıyıcısı sözcüklerle buluşturmak ve düşünce dünyalarını geliştirmek amacıyla başlatılan projede nesne tasarımı, afiş ve en iyi cümle bulma, video çekme, tişört tasarlama gibi il geneli yapılan yarışmalarda tüm kademelerde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Yunus Emre Divanı, Divanı Lügatİ't Türk, Safahat ve Kutadgu Bilig Okumaları çerçevesinde çeşitli faaliyetler düzenlendi.

Dereceye giren öğrencilerimiz ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulkadir ALTAY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Hüseyin POLAT, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimizden Sayın Ali Bülent ÇOLAK ve Sayın Mehmet ÖZTÜRKMEN'den aldı. 

Dereceye giren öğrencilerimiz tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

07-06-202407-06-202407-06-202407-06-202407-06-202407-06-2024

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 2828

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.