KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde ÇEDES Yıl Sonu Şenlikleri Düzenlendi

İlimizde ÇEDES Yıl Sonu Şenlikleri Düzenlendi

Öğrencilerimizin "millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren fertler olmalarına" ayrıca çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı; millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi kendi yaşantılarında inşa etmiş; akl-ı selim, kalb-i selim ve zevk-i selim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi" 06/06/2024 tarihinde ilimiz Kazancıoğlu Camii ve Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ÇEDES etkinliklerine ilimiz okullarından Süleyman Demirel Ortaokulu, Nihat Başoğlu Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Mercidabık Ortaokulu, HMNE Zeytçioğlu Ortaokulu, Şehit Sakıp Ortaokulu, ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri katılım sağlamıştır.

Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulkadir ALTAY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin POLAT, İl Müftü Yardımcısı Muhammed AYAZGÖK ve Kilis Gençlik Merkezi Müdürü Naim KÖROĞLU, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulkadir ALTAY, "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi" kapsamında önemli bir değerlerimiz olan kardeşlik duygusunun öneminden ve Gazze'deki kardeşlerimizin yaşadığı zulme dikkat çekerek zalimlerin karşısında, mazlumların yanında yer almaya, her türlü kötülükle mücadele edilmesi gerektiğini söyleyerek hepimiz için insani, İslami ve vicdani bir sorumluluk olduğunu öğrencilerimize anlattı. 

          İlimiz farklı okullarından gelen öğrencilerimiz ile ÇEDES projesi kapsamında çeşitli etkinlikler ve sürpriz oyunlar  gerçekleştirildi. Etkinlikler öncesinde öğrencilerimize kahvaltı ikramında bulunuldu. Eğlenceli ve öğretici etkinlikler sonunda gençlik merkezinde öğrencilerimize  öğlen yemeği verilerek etkinlikler sonlandırılmıştır.

11-06-202411-06-202411-06-202411-06-2024

06-06-202406-06-202406-06-2024

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 2828

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.