KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Aday Öğretmenlere Yönelik Yetiştirme Semineri Başladı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ  Alaaddin Yavaşça Kültür Merkezinde Aday Öğretmenlere seminer verdi.
İlimizde  Aday Öğretmenlere Yönelik Yetiştirme Semineri Başladı

Anadolu’da Sosyal Yapı ve Kültürel Çeşitliliklerimiz, Bir Arada Yaşama Kültürü, Farklılıklara Saygı, Çokluk İçinde Birlik,  Kardeşlik ve Vatandaşlık konularına değinen Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ aday öğretmenlere özetle şu açıklamalarda bulundu:

“Kıymetli Meslektaşlarım, Öğretmenlik sevgi mesleğidir, sevilmeden yapılabilecek bir meslek değildir. Sizler çocuklarımızın yani ülkemizin geleceğinden birinci derecede sorumlusunuz. Sizlerden isteğim kendi çocuklarınızın, kardeşlerinizin nasıl bir eğitim almasını istiyorsanız, öğrencilerinizi de o şekilde eğitmenizdir. Bir insanı eğitmek, bir toplumu şekillendirmek herkesin harcı değildir ve olmamalıdır. Öğretirken eğlenin ve eğlendirin. Öğretmenlik öğrencilerine ve mesleğine  aşık olmayı gerektirir. Öğretmen sevgisiz ve sabırsız olamaz, bu bağlamda öğrenmenin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini bilerek her öğrenci için uygun öğrenme ortamları sağlayıp, öğrenemeyeceği hiçbir şeyin olamayacağını göstermeliyiz.”

 

Son olarak ilimiz eğitim camiasına 179 öğretmenimizin daha katıldığını belirtti ve 2016-2017 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

 

31-08-2016

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.