KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni Gerçekleştirildi

İlimizde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni Gerçekleştirildi

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü münasebetiyle anma töreni düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na Valimiz Sayın Tahir Şahin, Garnizon Komutanımız Piyade Kurmay Albay Sayın Ümit Çelik ve Belediye Başkanımız Sayın Servet Ramazan'ın çelenk sunmaları ile başlayan tören saat 09.05'de siren sesiyle birlikte saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

Çelenk sunma programının ardından Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Kültür Merkezi'nde anma programı düzenlendi.

 Anma Programı' nda, günün anlam ve önemine binaen konuşmanın ardından Müdürlüğümüz Mübeccel-Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı şiirler okundu, sinevizyon gösterimi yapıldı. Program 10 Kasım Atatürk' ü Anma Günü münasebetiyle şiir, kompozisyon ve resim alanında ilimiz genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Törene il protokol üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulkadir Altay, okul müdürleri, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve hemşehrilerimiz katıldı.

10-11-202310-11-202310-11-2023

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 2828

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.