KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüzden Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Ziyaret

İl Müdürümüzden Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulkadir ALTAY, AB destekli Mesleki Teknik Eğitim Yoluyla Geçici Koruma Altında Bulunan Suriyeli Öğrencilerin Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi (SEUP) çerçevesinde 8 alanı yenilenen pilot okullarımızdan Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu. 

Sayın ALTAY, "Ülkemiz endüstriyel sanayisinin ve iş hizmet üreten mesleklerin insan kaynaklarını yetiştiren en önemli unsuru olan Mesleki Teknik Eğitim veren, köklü okullarımızdan biri olan, 1946 yılında kurulan Kilis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bünyesinde sınavlı Anadolu Teknik, sınavsız Anadolu Meslek ve Mesleki Eğitim Programları uygulanmaktadır. Seup projesi ile günümüz teknolojisine uygun nitelikli eğitim alanlarını, donatımlarını ve çalışmalarını yerinde görme fırsatını bulduk. Üretim faaliyetleri de bulunan okulumuzda her geçen gün üretim, iş ve hizmet çeşitliliklerini de arttırdıklarını gözlemledik. Ülkemizde mesleki eğitimin önemi her geçen gün çok daha iyi anlaşılmaktadır. Aranan, kalifiye nitelikli iş gücünü oluşturan mesleki eğitim devletimizce de teşvik edilmektedir. Ayrıca okul mezunlarının istedikleri üniversite alanlarına yerleşebileceklerini, akademik eğitim almak istemeyen mezun öğrencilerin ise rahatlıkla kendi alanlarında iş yeri açabilecekler veya istihdam olabilecekler. Böyle imkanlara sahip bir okula sahip olmanın sevincini yaşadık. İdareci, öğretmen ve öğrencilerinizi tebrik ediyorum." dedi.

01-11-202301-11-202301-11-202301-11-2023

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.