KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET EMİN AKKURT'UN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET EMİN AKKURT'UN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

Sevgili öğrenciler, bu eğitim takvimimizde okullarımızın son günü. Ancak sizlerle vedalaşmayacağız; spor, müzik ve çeşitli aktivitelerle yaza merhaba diyeceğiz.

Milli Eğitim Bakanlığımızın  "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında yaz tatili boyunca okullarımız açık olacak. Öğrencilerimizden, eğlenerek öğrenme imkânı bulacakları bu faaliyetlere katılım sağlamalarını ve yaz tatili boyunca bol bol kitap okumaya davet ediyorum.

Bu eğitim öğretim yılını başından sonuna kadar salgın koşulları altında uzaktan eğitiminin çoğunlukta olduğu bir süreci tamamladık. Genellikle derslerin çevrim içi ortama taşıdığımız evleri dershane haline dönüştürdüğümüz zorlu ama verimli bir süreci değerli öğretmenlerimiz öğrencilerimiz ve velilerimizle tamamladık bu sürece katkı sunan tüm paydaşlara teşekkür diyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Yoğun bir tempoda geçen uzaktan eğitim sürecinde gerek canlı derslere katılımınız, gerekse göstermiş olduğunuz sabır ve gayretlerinizden dolayı sizleri içtenlikle kutluyorum.

Bu yaz tatilinde okullarımız yaz boyunca kapılarını sizler için sonuna kadar açık tutacak. Öğretmenlerinizin hazırladığı eğlenceli etkinliklerden oluşan dolu dolu bir telafi programı sizleri bekliyor. Hem hak ettiğiniz tatili yaparak dinlenme fırsatı bulacak hem de sportif, sosyal, kültürel ve akademik etkinliklerle eğlenceli ve öğretici zaman geçirmeniz için bir fırsat yakalamış olacaksınız. Şunu bilmelisiniz ki yaz dinleneceğinizi, kendinizi geliştirecek aktivitelerle geçirmeniz, yeni eğitim öğretim yılına hazır, zinde ve motive olmuş bir şekilde başlamanıza vesile olacaktır.

Değerli Öğretmenler,

Dijital eğitimdeki gelişimi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirerek, canlı ders uygulamalarıyla çevrimiçi derslerle evlerini eğitim yuvasına çeviren, eğitimin bir an olsun aksamaması için büyük bir özveri içerisinde çalışan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyor, "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında yaz dönemi boyunca okullarda yapılacak etkinliklerde görev alacak olan öğretmenlerimize kolaylıklar diliyorum.

Kıymetli Veliler,   

Uzaktan eğitim sürecinde sizlerin desteğini her daim yanımızda hissettik. Sizler gönüllü birer eğitimci olduğunuzu bizlere gösterdiniz. Bundan dolayı her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Yaz tatilinde öğrencilerin sosyal, duygusal alanda iyileşeceği ve fiziksel olarak aktif olacağı "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında eğitim faaliyetleri ve etkinlikleri "telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresinden takip ederek istediğiniz okulda,  dilediğiniz etkinliklere başvuru yapabilirsiniz. "Telafide bende varım" diyerek zorlu geçen salgın sürecinin olumsuz etkilerini hep birlikte ve elbirliğiyle kısa zamanda ortadan kaldıracağız.

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor; 2021-2022 eğitim öğretim yılında salgından uzakta, okullarımızda yüz yüze eğitimde buluşmak temennisiyle, tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.


                                                                                                                                                                                                                 Mehmet Emin AKKURT

                                                                                                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.