KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET EMİN AKKURT'UN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET EMİN AKKURT'UN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

 

   18 Mart 1915 tarihinde o dönemin en büyük donanması karşısında elde edilen Çanakkale Zaferi, tarih kitaplarına altın harflerle yazılmıştır. Dünyadaki güç dengesi kadar tarihin seyrini de değiştiren Çanakkale Zaferi ile Türk ordusu kesin bir zafer kazanmıştır.

 

   Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan ve yüce Türk milletinin kahraman evlatlarınca verilen bir büyük mücadelenin adıdır Çanakkale... Şairin ifadesiyle, Bedrin aslanlarının kükrediği ateşten bir imtihandır Çanakkale... Kınalı kuzuların gül bahçesine girercesine şahadete atıldığı bir yerdir Çanakkale... 

 

   Bugün; Türk'ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümünü kutlamakta ve vatanımız için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin Şehitler Günü'nün onurunu ve gururunu yaşamaktayız. Şairin " Vurulup tertemiz anlından uzanmış da yatıyor /  Bir hilal uğruna yarap ne güneşler batıyor." 

 

   Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını fedâ ederek şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi Çanakkale Zaferi'nin 106. yılında rahmet, minnet ve şükran yâd ediyorum.

    Ruhları şad olsun.

 

        Mehmet Emin AKKURT

         İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.