İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulkadir ALTAY'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
![İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulkadir ALTAY'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı](/meb_iys_dosyalar/2024_07/15114630_istockphoto1393393847612x612.jpg)
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, milletimizin iradesine sahip çıkma kararlılığının en önemli göstergelerinden biri olarak hafızalarımıza kazınmıştır.
15 Temmuz'da gösterdiğimiz direniş, ülkemizin geleceği için büyük bir dönüm noktası olmuştur. Bu direniş, vatan sevgisinin, milli birlik ve beraberliğin en güzel örneğidir.
Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ile asil milletimizin destekleriyle ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütüne karşı mücadeleden asla taviz vermeyecektir.
15 Temmuz 2016 gecesi, milletimizin bağımsızlığına ve demokrasiye olan inancına yönelik FETÖ terör örgütünce gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıl dönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.
Abdulkadir ALTAY
İl Milli Eğitim Müdürü