KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulkadir Altay'ın 10 Kasım Ulu Önder Atatürk'ü Anma Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulkadir Altay'ın 10 Kasım Ulu Önder Atatürk'ü Anma Mesajı

10 Kasım 1938 günü ebedi âleme uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu,  bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Ölümünün 85. Yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

 10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk'ü Anma Günü olduğu kadar, onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığımızı da gösterme günüdür. Türk Milleti, yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı ve 100. yılına gururla ulaştığı Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak ve daha ileriye taşımak azim ve kararlılığını her daim yüreğinde taşıyacaktır.

 "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir" diyerek bize vasiyet bırakan, ömrünü, vatanının bağımsızlığına adayan Mustafa Kemal Paşa, zaferle neticelenen İstiklal Mücadele'sinin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin daima yükseleceğinden ve sonsuza dek yaşayacağından emin olduğunu "Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" şeklinde ifade etmiştir. Büyük fedakarlıklarla bize emanet edilen, yaşadığımız şu günlerde 100. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin her daim koruyucusu olacağız.

 Bu vesileyle, aramızdan ayrılışının 85'inci yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve İstiklal Savaşımızın Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet, saygı ve rahmetle anıyorum.

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.