KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emekli Öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgesi Takdim Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emekli Öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgesi Takdim Etti.

 

       Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ 2016 yılı içerisinde emekli olan öğretmenlerimize  “Hizmet Şeref Belgesi” verilmesi talimatını vermiştir. Bakanlığımız koordinesinde Ankara’da gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler günü tören ve etkinliklerine katılan bir grup öğretmenimize Sayın Bakanımız “Hizmet Şeref Belgesi” vererek uygulamayı başlatmıştır. 

 

       Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ ilimizde 2016 yılı içerisinde emekli olan öğretmenlerimize “Hizmet Şeref Belgesi “ takdim etti. Müdürümüz emekli öğretmenlerimize hitaben : “Değerli meslek büyüklerimiz, bu güne kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bakanımız sayın İsmet YILMAZ tarafından şahsınıza verilen “Hizmet Şeref Belgesini” sizlere takdim etmekten dolayı memnuniyetimi ifade ediyorum. Sizler bizim için her zaman değerlisiniz. Yetiştirdiğiniz öğrencileriniz sizleri devamlı sevgi ve saygıyla anacaklardır. Çünkü sizler yüz akıyla çalıştınız ve emekli olma şerefine erdiniz. Bundan sonraki hayatınızda da sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum.“ ifadelerini kullandı.

 

       Hizmet Şeref Belgesi aldıktan sonra emekli öğretmenlerimiz duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdiler:

       Zeynep GÖKÇEK; “Çok mutluyum. Milli Eğitim  Camiasına hizmet etmekten gurur duyuyorum. Bu belgeyi aldığım için de çok mutluyum ve manevi haz aldım. Allah tüm öğretmenlerimize nasip etsin. Evlatlarıma torunlarıma bırakacağım bir miras olarak görüyorum bu belgeyi. Milli Eğitim Bakanımıza teşekkür ediyorum.”

 

       Halil DALGIÇ; “Böyle günlerde hatırlanmak kadar güzel bir şey yok. Ülkemizin şu an bulunduğu duruma binaen bunu Milli Eğitim seferberliği olarak düşünüyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarıma emekliliklerinde mutlu bir yaşam diliyorum. Kutsal meslekte her zaman yeniden doğmuş gibi ve yeniden öğretmenliğe başlamış gibi hissediyorum. Sayın Milli Eğitim Bakanımıza da bizleri unutmadığı için şükranlarımı arz ediyorum.”

 

       Necla ÇABALAR; “ Çok mutluyum. Böyle bir zorlu süreç içinde hatırlanmak bizleri çok gururlandırmıştır. Milli Eğitim Camiasına teşekkür ediyorum.”

 

       Ayşe Gonca ONAY; Emekli meslektaşlarımla burada bulunmaktan mutluyum. Bakanlığımıza teşekkür ederim.”

 

       Tayfur SÖKMEN ’in (Merhum) Kızı; “Onur duyuyorum, onun kızı olmaktan gurur duyuyorum. Bende babamın yolunda yürüyeceğim, aynı bayrağı taşıyacağım.”

        Mustafa ÇETKİN; “Bakanlığımızın vermiş olduğu bu belge beni ziyadesiyle onurlandırmıştır. Özelde Kilisimizin genelde ülkemizin eğitim alanında daha ileriye gitmesini temenni ediyorum. Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum.”

 

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ bu zamana kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı  memnuniyetini dile getirerek emekli öğretmenlerimize  teşekkür etti ve  onlara bundan sonraki hayatlarında  başarı, sağlık ve mutluluklar diledi.

12-04-201712-04-201712-04-201712-04-2017

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.