KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Basınla Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Basınla Bir Araya Geldi

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet ALAGÖZ Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Ali GÜNEŞ, Müdür  Yardımcısı  Hanifi BAŞIBÜYÜK, Murat KÜÇÜKOĞLU, Şube Müdürlerimiz Ahmet ORUÇ, Ahmet BATTAL, Mahmut KESİKMİNARE ile birlikte ilimizde görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldiler. Milli Eğitim Müdürümüz  Ahmet ALAGÖZ İlimizin eğitim-öğretim çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdi;

 

     ‘’Okullarımız 2016-2017 eğitim-öğretim yılına başladı. Hayırlı olsun. Okullarımızda öğretmen eksiğimiz mevcut ancak bu Kilis’e özel bir durum değildir. Söz konusu olan bu durum için öğretmen ataması yapılacağını Bakanlığımız duyurdu. Atamalar yapılana kadar  ücretli öğretmen görevlendirmelerimiz yapılmıştır. Öğrenciler öğretmensiz değildir. Okullarımızdaki tüm açıkları öğretmen görevlendirmelerimizle kapatmış bulunuyoruz. Bakanlığımızın da belirttiği gibi  10 Ekim’de sözleşmeli öğretmenlerimiz görevlerinin başında olacaktır.‘’Toprağa düşen her tohum yeşerir ve meyve verir.’’ Bizler de yeşermeye hevesli  bu tohumları her gün destekleyeceğiz. Sizlerin de yardımı ve desteği ile Kilis’i hak ettiği yere getireceğimize inanıyorum.

 

     Bakanlığımızın da uygun  görmesi ile bu yıl Türk öğrenciler ile Suriyeli öğrenciler kardeş olarak aynı okullarda eğitim görecekler. Suriyeli öğrencilerimizin  en kısa sürede  Türkçeyi ana dilleri gibi konuşacaklarına inanıyorum.

 

     15 Temmuz Darbe Girişimine de değinmek istiyorum. Tüm Dünya’ya bir karış toprağımızın bile verilmeyeceğini milletçe gösterdik. Siz Basın Mensuplarının’da desteği ile bunu tüm kamuoyuna duyurduk.Allah bizlere böyle kara günleri bir daha yaşatmasın.’’

  

 

    Milli Eğitim Müdürümüz katılım ve destekleri için basın camiasına teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

 

26-09-201626-09-201626-09-2016

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.