KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz , Başbakanımızın Düzenlediği İftar Yemeği Davetine Katıldı

          Başbakanımız Sayın   Binali  YILDIRIM’ın 81 ilin Milli Eğitim Müdürlerine  ve öğretmenlerine verdiği iftar yemeğine ilimizden  Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ, H. M. N. E. Zeyitçioğlu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Makbule Semra GÜRBÜZ ve Ferhat Koçarslan İlkokulu Sınıf Öğretmeni Selma SARIOĞLU katıldılar.              
İl Milli Eğitim Müdürümüz , Başbakanımızın Düzenlediği İftar Yemeği Davetine Katıldı

 

  

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü´nde Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz ile Müsteşarı Yusuf Tekin de katıldığı ve  81 ilden gelen Milli Eğitim Müdürleri ve öğretmenler onuruna verdiği iftarda,  Ramazan ayının huzur, mutluluk içinde, bereket dolu geçmesini diledi.

Aşık Mahsuni Şerif´in, "Öğretmenim" adlı şiirinin, "Adaletin harfini sen yazdın. Zorlukları sen öğrettin, sen çözdün. Hesabı keşfettin, atomu ezdin. Sana tüm engeller kul öğretmenim." dörtlüğünü okuyan Yıldırım, "Bir sevgi ancak bu kadar güzel, bu kadar içten anlatılır. Bu topraklarda yetişmiş kıymetli ozanımıza bu vesileyle Allah´tan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı. Öğretmenlerin, ülkenin aydınlık geleceğini inşa ettiklerini, Türkiye´nin geleceği olan gençleri eğittiklerini dile getiren Yıldırım, bunun bir örneğinin Fatih Sultan Mehmet´te de açıkça görüldüğüne dikkati çekti. Başbakan Yıldırım, Sultan 2. Mehmet gibi büyük bir Fatih´in, Akşemseddin gibi bir öğretmen sayesinde bir çağı kapatıp, yeni bir çağın kapılarını araladığını söyledi.İftar programında 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ile darbe girişiminde gazi olan öğretmenlerin de bulunduğunu anlatan Yıldırım, "Bu vatan için hayatını gözünü kırpmadan veren, memleketimizin, milletimizin birliği, bayrağımız, mukaddesatımız için şehit düşmüş bütün şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Onları bu mübarek gecede şükranla minnetle yad ediyorum. Aynı şekilde gazilerimize Allah´tan hayırlıgüzel ömürler diliyorum." şeklinde konuştu.Öğretmenlerin, Türkiye´nin dört bir yanında gençleri yetiştirmek için bin bir zorlukla mücadele ederek çalıştıklarını, gayret ettiklerini, çeşitli fedakarlıklar gösterdiklerini vurgulayan Yıldırım, "Öğretmenlik mesleği hakikaten kutsal bir meslek. Eşim öğretmen, dolayısıyla ben öğretmenliğin ne demek olduğunu az çok biliyorum." ifadesini kullandı.

 

 Yıldırım, öğretmenlerin şartlarını daha da iyileştirmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirterek, "Devletimizin imkanları nispetinde gereken her türlü iyileştirmeyi yapacağız." diye konuştu.

 

Her gün yeni okullar açmanın, eğitim ordusuna yeni neferler kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Başbakan Yıldırım, "İnşallah önümüzdeki ay içerisinde 20 bin öğretmenin atamasını yapmış olacağız. Bundan sonra da ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceğiz. Daima bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya ve birlikte Türkiye olmanın gayreti içinde olacağız. Mutluluğumuzu, sevgimizi, başarılarımızı paylaşarak çoğaltacağız." dedi.

 

Cemil Meriç´in "En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir" sözlerini anımsatan Yıldırım, öğretmenlerin görevlerini büyük bir fedakarlık, emek ve sevgiyle yaptığını söyledi.

 

Başbakan Yıldırım, sevgiyle kazanılan her bir çocuğun ülkenin geleceğine giden yolda atılan büyük bir adım olarak nitelendirerek, "Bundan sonra da bu mübarek topraklarda sevgiyi çoğaltmak, dostlukları artırmak, düşmanlıkları azaltmak için gayret edeceğiz. Ülkemizin her köşesine umut, sevgi ve kardeşlik götürmek sizin en önemli göreviniz. Bizler adına, okuttuğunuz yavrularımızın yanaklarından öpün, sınıflarınızda sevgiyi yeşertin, okullarınızda kardeşlik iklimini hakim kılın. Köylerimize, bulunduğunuz ilçelere birliği, beraberliği, vatan, bayrak, millet sevgisini aşılamayı ihmal etmeyin. Hiçbiriniz yalnız değilsiniz, bizler her zaman sizin yanınızdayız." ifadelerini kullandı.

 

Konuşmasını bitiren Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM 81 ilden gelen öğretmenlerle tek tek ilgilenerek fotoğraf çektirdi.

02-06-2017

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.