KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET ALAGÖZ´ÜN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET ALAGÖZ´ÜN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

        Değerli Öğretmenler, Saygıdeğer Veliler ve Sevgili Öğrencilerimiz,

        Ülkelerin en büyük gücü eğitimli, nitelikli insan kaynağıdır. Birey ne kadar iyi eğitim ortamlarından eğitilirse insan kaynağı (birey,öğrenci) daha donanımlı olur. Gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilmemiz için bilgi ve donanıma sahip olmamız gerektiğinin bilincinde olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız yatırımlara özen göstermeye, bunları kaliteyle sürdürmeye devam edeceğiz. 

         Geleceğin teminatı olan çocuklarımızı daha güzel ortamlarda yetiştirmek temel hedeftir. Bu hedefi gerçekleştirmek için eğitim-öğretim mekânları yaz tatilinde; gerekli hazırlıklar yapılarak çocuklarımızın daha iyi ortamlarda eğitim-öğretim almaları için gerekli tedbirleri imkanlarımız ölçüsünde aldık.

         Eğitim sistemi dünyadaki gelişmelere paralel hızla değişmekte ve gelişmektedir. Hem bu değişime ayak uydurmak hem de çağın gereklerini öğrencilerimize vermemiz gerekiyor. Bu bağlamda Bakanlığımızca yapılan müfredat değişikliği bu amacı hedeflemektedir. Millî Eğitim davası, her dönemde Türkiye’nin öncelikli meselelerinden biri olmuştur; çünkü hepimizin bildiği gibi eğitim insan hayatının vazgeçilmez bir olgusu ve en önemli süreçlerinden birisidir; bu sürecin iyi organize edilip yönetilmesi önem arz etmektedir.

         Bu vesile ile 2017–2018 eğitim öğretim yılının tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize huzur, sağlık ve başarılar getirmesini temenni ederim.                                                                                                                    

   

                                                                                                                                                 Ahmet ALAGÖZ

                                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.