KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ okul ve kurum müdürleriyle 2016-2017 eğitim öğretim yılı hazırlık toplantısı yaptı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Toplantıda okul öncesi, ilk, orta ve lise düzeylerindeki kurum müdürleri hazır bulundular.ALAGÖZ Kilis’in geçtiğimiz eğim öğretim döneminde zor bir dönem geçirdiğini ancak her şeye rağmen eğitim seviyesinin ve devamının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirtti.Gündemle ilgili de açıklamalarda bulunan ALAGÖZ okullarda Fetö terör örgütüyle ilgili olması muhtemel kitap, dergi vb. kaynakların imha edilmesini istedi.Daha sonra toplantının asıl gündem maddesi olan Suriyeli öğrencilerin Türk okullarında eğitimi ile ilgili konuya değindi.Ülkemizde 3 milyon Suriyeli’nin yaşadığını belirten müdürümüz savaşın ilk günlerinden bu yana ülkemizin başta eğitim ve sağlık olmak  üzere misafirlerin her türlü ihtiyaçlarına  cevap vermeye çalıştıklarını söyledi.19.08.2016 tarihli MEB yazısının okunduğu toplantıda bundan sonra okul öncesi 1. 5 ve 9. Sınıf öğrencilerinin Türk okullarında eğitime devam edeceği belirtildi.Türkçe kurslarla takviye edilecek Suriyeli öğrenciler okul eğitimlerinden sonra Arapça ve etkinliklerle ilgili kurslar alacakları belirtildi.Bu konu ile ilgili iş ve işlemlerin titizlikle yapılmasını rica eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ yeni eğitim öğretim yılının başarılı geçmesi temennisinde bulunarak toplantıyı sonlandırdı. 

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.