KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT' un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT' un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı.

"1919 senesi Mayısının 19. günü Samsun'a çıktım." Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eseri olan Nutuk bu yalın ama güçlü cümle ile başlar. 101 yıl önce tıpkı Nutukta olduğu gibi kurtuluş mücadelemiz ve milletin iradesinin hakimiyeti de Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkmasıyla başlamıştır. 

19 Mayıs tarihi Türkiye Cumhuriyeti için çok şey ifade etmektedir. Tarih bu günü gösterdiğinde ilk kıvılcım ateşlenmiş Türk Milleti kenetlenmiş ve sönmek üzere olan umutlar yeniden canlanmıştır.  

 

Tarihimizin her bir satırı bize tekrar ve tekrar inancın, iradenin ve azmin başaramayacağı hiçbir şey olmadığını, yazgısına el koymuş bir milletin onurlu mücadelesi ile anlatmaktadır.Türk genci ise umutsuzluğa kapıldığı her an kendisine miras bırakılan içindeki o iradeyi bulup çıkarmakla mükelleftir.  

 

Mustafa Kemal, yıllar öncesinden müjdelediği netice-i maddiyeydi "Türk gencine kutsal bir armağan olarak" bırakır ve 19 Mayıs 1919'la başlayan Nutuk, "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!" sözleriyle biter. İşte bu sebeple vatan Türk gençliğine, Türk gençliği ise bizlere emanettir. 

 

 Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan bu tarihi günde; geleceğimizin teminatları sevgili gençlerin, kendilerini çağın gerekleri doğrultusunda yetiştireceklerine inancım tamdır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık mücadelemizin 101'inci yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyetini bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor ve tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum.

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.