KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET EMİN AKKURT'UN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEHMET EMİN AKKURT'UN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101. yılını kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

 

23 Nisan 1920 tarihinde açılan Meclisimizde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu "Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir!" sözleri ile tüm dünyaya duyurmuş ve bu önemli günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir.


Sevgili Çocuklar;

Sizler bu ülkenin yarını, umudu en güzel rüyası, en büyük zenginliğisiniz. Bu ülkenin dünyaya ilham veren kültür hazinesine sahip çıkacak, nesiller ötesine taşıyacak olan sizlersiniz. Yarının Türkiye'si sizlerin tertemiz yüreklerinde, parlak dimağlarında ve yetenekli ellerinde şekillenecek. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Hayalleriniz, rüyalarınız ve azminiz bu güzel ülkeyi yıldızlara taşıyacak. Tarihe yön veren ecdadımız gibi başarılarınızla yarına imzanızı atacaksınız. Ay yıldızlı bayrağımızı çok daha yükseklerde dalgalandıracaksınız.


Bu duygu ve düşüncelerle;  başta Cumhuriyetimizin ve milli irademizin temsil makamı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıl dönümünde, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm çocukların23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 5440

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.