KİLİS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN AÇIKLAMASI YERİNDE KARAR SÜRECİNDE EĞİTİM KURUMLARININ AÇILMA VE UYGULAMA KRİTERLERİ

.
BASIN AÇIKLAMASI  YERİNDE KARAR SÜRECİNDE EĞİTİM KURUMLARININ AÇILMA VE UYGULAMA KRİTERLERİ

 

01.03.2021 tarihindeki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda;   İlimiz yüksek risk grubunda bulunduğundan her alanda olduğu gibi eğitim ve öğretimde de il bazlı olarak yerinde karar uygulamasına başlanılmıştır. 

Bu kapsamda, 2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanılmıştır.

 Yüksek riskli olarak tanımlanan ilimizde yüz yüze eğitime;

Okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı,

İlkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün,  

8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat,

12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olarak başlanılmıştır.

Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanılmıştır.

 Liselerdeki sınavlar 8 Mart Pazartesi gününden itibaren tüm illerimizde salgın tedbirleri çerçevesinde yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir.

Yüz yüze eğitim kapsamı dışındaki uygulamalarda uzaktan eğitime devam edilecektir. Yüz yüze eğitime katılım bütün illerde veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.

 İl Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT, yüz yüze eğitim uygulamaları ile ilgili okullarda yapılan çalışmalar hakkında okul yönetimlerinden bilgiler aldıktan sonra öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi, fiziki mesafe ve maske kuralına göre sınıflara yerleştirilen öğrencilerle bir süre sohbet ederek maske, mesafe ve temizlik kuralları hakkında tavsiyelerde bulundu. İl Müdürümüz daha sonra öğretmenlerle bir araya geldi. Alınan tedbirler ile ilgili okul idarecileri ve öğretmenlere teşekkür ederek başarılar diledi.

Yaşar Aktürk Mahallesi, Akpınar Caddesi No1 79100 Merkez / KİLİS - (348) 813 2828

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.